Surface, iPad'in Tahtını Salladı

5
0
0
0
0
Britanya'da tüketicileri biliçlendirmeyi amaç edinmiş Which isimli bağımsız bir kuruluş yaptığı testlerle ürün alacakları ve kullanıcıları bilgilendirmeye devam ediyor.
Which'in Britanya pazarı için yapmış olduğu tablet araştırmasında Microsoft'un Surface tableti Apple'ın iPad'inin deyimi yerindeyse tahtını salladı.

Bir çoğumuzun düşündüğü gibi Apple tablet konusunda belkide en iyi marka. Fakat Which aynı kanıda değil. Hatta araştırmada bizi en çok şaşırtan detayın iPad Mini 3'ün Geekbench isimli uygulamada 600 TL'lik bir Android tabletten daha düşük skor aldığı gerçeği.

Yaklaşık on adet tabletin incelendiği bu testte, tabletlerin hızlarını ölçmek için Geekbench 3 kullanılmış. Çıkan sonuçlar gerçekten bizi şaşırtacak cinsten diyebiliriz. Zira Microsoft'un Surface Pro 3 tableti iPad Air 2'den daha yüksek bir skorla testten ayrıldı. Üstelik Surface, iPad, Nexus ve Amazon'un tabletlerinden %20 daha hızlı.Bizim ilgimizi çeken bir başka detay ise Amazon Kindle Fire'ın birinci nesil iPad Air'den daha yüksek bir sonuçla testten ayrılmış olması. (Şimdiden Apple'ın iPad'lerini daha çok sorgulamaya başladık.)

İlginç detaylardan biri ise iPad Mini 3'ün, Microsoft'un Surface tabletinden 3 kat daha yavaş çalışıyor olması. Dünya kadar para verip karşılığını alamama durmunu kimse yaşamak istemez herhalde. Bu nedenle Which kuruluşunu bu konu için gerçekten kutluyoruz.

5
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
0
0
0
0