Suya Düşen Telefonu Kurtarmanın Yolları

1
0
0
0
0
Tuvalette dahi elimizden düşmeyen ve dünya kadar para verdiğimiz cep telefonlarını denize, tuvalete veya harhangi bir su birikintisine düşürmek fikri hepimizi korkutur. Eğer telefonunuzu korumak için Liquipel gibi telefonunuzun yüzeyini su geçirmez hale getiren bir krem kullanmıyorsanız yeni telefonunuz şimdiden hayırlı olsun.
Tuvalette dahi elimizden düşmeyen ve dünya kadar para verdiğimiz cep telefonlarını denize, tuvalete veya harhangi bir su birikintisine düşürmek fikri hepimizi korkutur. Eğer telefonunuzu korumak için Liquipel gibi telefonunuzun yüzeyini su geçirmez hale getiren bir krem kullanmıyorsanız yeni telefonunuz şimdiden hayırlı olsun.

Eğer herhangi bir önlem almadıysanız ve telefonunuz suya düştüyse sizlere anlatacağımız alternatif yollar hayat kurtarabilir. Şimdi yapmanız gerekenleri sırasıyla açıklayalım:1-Telefonunuzu sudan çıkarın ve etrafınızda ne varsa ( bez,kağıt havlu vb.) iyice kurulayın. Telefonunuzu kesinlikle açmayın. Çünkü telefonu açma girişimi kısa devreye sebep olabiliyor.

2-Kısa devreyi önlemek için pili, koruyucu kapağı ve sim kartı çıkarın. Nokia ve İPhone’un bazı modellerinde pili çıkarmak mümkün olmuyor. Bu gibi durumlarda yalnızca telefonu kapatmanız yeterli. 

3-Telefonun en iyi şekilde kurulandığından kesin şekilde emin olun.

4-Telefonu bir kaba koyun ve üzerini pirinçle örtün. Bu arada pirinçler nemi emdiği için cihazdaki suyu çekip alıyor. 1 gün sonra cep telefonunuzu çıkarın ve açılıp açılmadığını kontrol edin. 

5-Eğer pirinç fikri hoşunuza gitmediyse telefonu nemi alan başka bir malzemenin içine koyun. Ayakkabıların paketlerinden çıkan nem alıcı silika jel ve kedi kumu bunlara örnek olarak gösterilebilir.

Bu yolları uyguladıysanız ve telefonunuz hala açılmıyorsa yüksek olasılıkla cihazın içindeki çiplerden biri zarar görmüştür. Kesin çözüm sağlayıp sağlamayacağı tartışılır ancak yine de bu yolları denemekte fayda var. 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0