• Anasayfa
  • Mobil
  • T-Mobile'dan Windows 10'lu Ucuz Telefon: Alcatel OneTouch Fierce XL!

T-Mobile'dan Windows 10'lu Ucuz Telefon: Alcatel OneTouch Fierce XL!

0
0
0
0
0
Windows 10 işletim sistemine sahip olmasının yanı sıra oldukça ucuz bir telefon modeli olan Alcatel OneTouch Fierce XL, yakın tarihte satışa sunulacak.
Akıllı telefon sektöründe bulunan başlıca 3 büyük işletim sistemi var. Bunlar Android, iOS ve Windows Phone. Çoğu kişinin bildiği gibi Android, bu işletim sistemleri arasında en çok kullanılanı. Bu nedenle akıllı telefon satın almak isteyen kişiler, sektörde genellikle Android marka telefonların olmasından şikayetçiler. Bu işletim sistemini kullanmak istemeyen ve aynı zamanda iOS kullanan telefonlardan haz etmeyen kullanıcılar, doğal olarak Microsoft'un kendi geliştirdiği işletim sistemi olan Windows Phone'u kullanan telefonlara yöneliyorlar. Windows Phone işletim sistemi, Microsoft tarafından geliştirildi ve ülkemizde sadece Microsoft tarafından üretilen telefon modellerinde bulunuyor. Bu telefon modelleri arasında, yola Nokia'nın bir serisi olarak başlamış olan ancak sonradan bir telefon markası haline dönüşen Lumia'nın modelleri bulunuyor.

Windows Phone'un son sürümü olan Windows 10 Mobile, geçtiğimiz Ocak ayının 21'inde kullanıcılar sunuldu. Kullanıma sunulmasının ardından bu işletim sistemini kullanan sadece 2 telefon üreten Microsoft (Lumia 950 ve Lumia 950 XL), böylece Windows 10 Mobile işletim sistemini denemek isteyen kişilerin bir miktar para ödemesi gerektiğini göstermiş oldu. Ancak bu durumu değiştirmek için piyasaya sürülmeye hazırlanan yeni bir telefon modeli bulunuyor. T-Mobile, yeni telefon modeli olan Alcatel OneTouch Fierce XL'yi  tanıttı. T-Mobile tarafından üretilen ve şirketin ürettiği ilk Windows 10 Mobile işletim sistemini kullanan telefon, kısıtlı bütçeye sahip olan ve Windows 10 Mobile kullanmak isteyenler için birebir. Alcatel OneTouch Fierce XL'nin özellikleri şu şekilde:
  • 2 GB RAM
  • 4 Çekirdekli Qualcomm Snapdragon 210 işlemci
  • 2,500mAh batarya kapasitesi
  • 16GB artırılabilir hafıza 
  • 5.5-inch büyüklüğünde, 1,280×720 çözünürlüğe sahip ekran
  • 1080p video çekimi yapabilen 8 megapiksel ön, 2 megapiksel arka kamera


Tüm bu özelliklerinin yanı sıra kontratlı fiyatının 100$'dan az olacağı konuşulan telefonun birkaç hafta içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Kaynak: DigitalTrends 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0