Tabletler Öldü, Yaşasın Sök-Tak Tabletler!

0
0
0
0
0
PC ve tablet satışlarının giderek azaldığı bu dönemde hibrit cihazlar pazarı ayakta tuttuyor. Söküp takılabilen tablet bilgisayarlar tüketicilerden ilgi görüyor.
PC pazarının giderek daraldığı artık herkes tarafından bilinen bir durum. Mobil cihazların yaygınlaşmasıyla ilk darbeyi yiyen PC’ler, mobil donanımların güçlendiği günümüzde iyiden iyiye ölmeye başladı. Evinde PC olmasına rağmen, tüm ihtiyacını akıllı telefonu ile karşılayan ve PC’yi açmaya gerek duymayan milyonlarca kullanıcı olduğuna eminim. Durum böyle olunca, insanların yeni bir PC satın almak için özel amaçlar dışında bir nedeni olmuyor.

 Tabletler ve PC'ler Ölüyor Mu?

PC’ye yönelik azalan ilgi son yıllarda tabletleri de vurdu. Bunun nedeni de giderek büyüyen akıllı telefon ekranları. 5 inç ve üzeri bir akıllı telefona sahip olan kullanıcıların tablet sahibi olması için kayda değer bir neden yok. Özellikle 5.5 inç’lik bir telefona sahip olan kullanıcı için ayrıca tablet taşımak ağırlıktan başka bir şey değil. Durum böyle olunca tablet pazarı da daralmaya başladı.

 Yaşasın Söküp Takılabilir Tabletler!

Özetle elimizde iki ayrı ölmekte olan iki ürün var: Tablet ve PC… Durum kötü ancak yeni bir ürün kategorisi yaşam belirtisi göstererek üreticiler açısından umut veriyor. Söküp takılabilir tabletler tüketiciler tarafından belli bir ilgiyle karşılanmış durumda. IDC araştırmanın verdiği bilgilere göre, tablet pazarı 2015 yılında yüzde 5.9 azalmış durumda. Buna karşın, söküp takılabilir tabletler giderek popülerleşiyor. 2016 tahminleri bu sınıfta satışların yüzde 73 artacağı yönünde. Uzun vadeli tahminler de oldukça iyimser. 2020 yılına gelindiğinde hibrit tabletlerin 60 milyonluk satış rakamını aşması öngörülüyor. Bakalım yeni hibrit cihazlar, PC ve tablete yönelik azalan ilgiyi kendi üstüne çekmeyi başaracak mı?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0