• Anasayfa
  • Mobil
  • İstediğiniz Her Şeyin Uzunluğunu Ölçmenizi Sağlayan Uygulama: Take Measure

İstediğiniz Her Şeyin Uzunluğunu Ölçmenizi Sağlayan Uygulama: Take Measure

4
1
0
0
0
TakeMeasure ile çektiğiniz fotoğraftaki nesnelerin boyutlarını net olarak ölçebilirsiniz.
TakeMeasure, cihazınızdaki kamerayı kullanarak bir fotoğraf üzerindeki tüm nesnelerin boyutunu ölçmenizi sağlayan enteresan bir uygulama. Hangi şekilde olursa olsun nesnelerin boyutlarını ölçebilmenizi sağlayan uygulamadan faydalanabilmek için referans olarak bir A4 kağıdı kullanmanız gerekiyor. (ölçüleri standart olan A4’ün en uygun materyal olduğu düşünülmüş)

Şimdi de uygulamadan faydalanabilmeniz için neler yapmanız gerektiğinden bahsedelim. Öncelikle en aşağıda bulunan uygulamayı cihazınıza yükleyin. Yükleyip çalıştırdıktan sonra boyutlarını ölçmek istediğiniz materyallerin arasına bir A4 kağıdı koyun ve fotoğrafını çekin. REFERENCE sekmesinden fotoğraftaki A4 kağıdını tam olarak işaretleyip ✓ butonuna dokunun. Daha sonra da MEASURE sekmesine geçip istediğiniz materyalin boyutunu ölçmeye başlayın. Referans olarak alınan A4 kağıdının boyutu dünyanın hiçbir yerinde değişmeyeceği için elde ettiğiniz ölçme sonuçlarının %100 gerçeği yansıtacağını unutmayın. 

Açıkçası kullanmayı düşünür müsünüz bilmiyorum ama uygulama benim fazlasıyla ilgimi çekti. İsteyenler, aşağıdaki bağlantıyı kullanarak TakeMeasure’u cihazına yükleyebilirler.
 
  TakeMeasure İndir


4
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
1
0
0
0