• Anasayfa
  • Mobil
  • Taşınabilir Şarj Cihazı Gece Şarj Olurken Yandı!

Taşınabilir Şarj Cihazı Gece Şarj Olurken Yandı!

0
0
0
0
0
Normalde sıklıkla telefonlarda rastladığımız, patlama ve yanma durumlarına bu sefer de bir yenisi taşınabilir şarj cihazlarında göründü. EE marka bir taşınabilir şarj cihazı gece şarj olurken yanarak kullanıcısının yaralanmasına sebep oldu.
Buradan genellikle uyarmaktayız. Her ne kadar telefonlarda özel bir sistem ile şarj geçişi kapanıyor olsa da ne olur ne olmaz gece telefonlarınızı şarja koyduğunuzda yanınızda tutmak yerine biraz mesafeli durmalı ve mutlaka orjinal ürünler kullanmalısınız. Bunun yanı başınızda olması durumunda yaşanabilecek birçok sorunu da sizler için birçok farklı haber ile gösterdik. Şimdi de buna bir farklı versiyonu ekleniyor.

Bildiğiniz gibi taşınabilir şarj aletleri de son dönemlerde gün ortasında şarjı biten telefonlarımız için bir kurtarıcı görevini üstleniyor. Ancak bunları da akşamları telefonlarımız gibi şarj etmemiz de gerekmekte. İşte bu durumda komple içinde batarya bulunan bu cihazları da tıpkı telefonlarımız gibi uzak bir yere koymak gerekli. Çünkü herhangi bir sorunda telefondan çok daha büyük batarya kapasitelerine sahip olabilen bu cihazlar ciddi sorun yaratabilir.İşte örnek; yukarıda görmüş olduğunuz el EE adlı bir markaya ait olan Powe Bar adlı taşınabilir şarj aleti gece kendi bataryasını doldurduğu sırada alev alarak alevi söndürmeye çalışan kullanıcının eline zarar vermiş. (Alevi de elle niye söndürmeye çalışıyorsun ki be arkadaşım!)

Olayı yaşan Katy Emslie adlı kadının verdiği ifadeye göre dizüstü bilgisayarında şarjda olan bu alet patlayarak odanın diğer ucunda yatan Katy'nin yatağında alev almaya başlamış. Patlama sesiyle uyanan kız ise o anki heyecan ve ev komple yanmasın diye alevi söndürmüş. Ancak yukarıdaki gibi bir sonuç ortaya çıkmış.
 


Emslie'nin BBC'ye verdiği röportajda ise ellerinin, saçının, kıyafetlerinin ve yatağının yanık koktuğunu, saçının bir kısmının yanma dolayısıyla kesildiğini belirtmiş. EE firmasından bir yetkili ise bu münferit bir durum olduğunu, tüm ürünlerinin güvenlik kontrollerinden geçtikten sonra satışa çıktığını belirtmiş. Aynı zamanda Katy için üzüldüklerini ve bu konuyu araştıracaklarını belirtmişler.

Sonuç olarak bu tarz vakalar da gündeme gelebilecek bir durum. Bu sebeple sırf ucuz diye 10-20 liralık ve bilinmeyen marka ya da markasız taşınabilir şarj aletleri de almamalısınız. Çünkü olası bir sorunda hem karşınızda bu konuya cevap verecek bir yetkili de bulamazsınız. 20-30 lira daha fazla verip güvenilir marka alarak canınızın önemini bilmek gerekli. Yoksa işer sarpa sarabilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0