• Anasayfa
  • Mobil
  • Telefonların Fazla Isınmasına ve Patlamasına Bunlar Sebep Olabilir!

Telefonların Fazla Isınmasına ve Patlamasına Bunlar Sebep Olabilir!

0
0
0
0
0
Cepkask A.Ş Genel Müdürü Tayfun Gülgeç, özellikle yaz aylarında telefonların ısınmasına sebep olan şeylerden ve yapılması gerekenlerden bahsetti.
Uzun zamandır telefonların patlamasıyla ilgili üzücü bir haber almıyor olmamız çok sevindirici, fakat yine de bu tarz olayların tekrar yaşanmaması için tedbiri elden bırakmamamız gerekiyor. Cepkask A.Ş Genel Müdürü Tayfun Gülgeç, cep telefonu kullanıcıları için önemli tavsiyelerde bulundu.

Sık sık 'Cep telefonum haddinden fazla ısınıyor', 'Kendi kendine kapandı, ekranım donuyor' gibi şikayetler aldıklarını söyleyen Gülgeç, buna en büyük sebep olarak yüksek ısıları gösterdi. Sıcak havalar bir yana, kullanılan kılıfların da telefonların ısısını haddinden fazla yükselttiğini belirten Gülgeç, "Devamlı yüksek ısıya maruz kalan ve sentetik hammadde ile imal edilmiş cep telefonlarının ana kartları bu ısı sebebiyle rahatlıkla deforme olabilir. Yüksek ısıya maruz kalan ve korunaklı kılıf sebebiyle kendini soğutamayan cep telefonunda zamanla deformasyonlar başlayabilir, ana kart ve pil üzerinde olumsuz etki yaratabilir. Bu olumsuz etkinin uzun süre sürmesi durumunda cep telefonunun pili patlayabilir veya yanabilir" şeklinde konuştu.


 

 Kullanmadığınız uygulamaları kapatın


Arka planda çalışan uygulamaların, telefonların yükünü birkaç kat arttırdığını ve bunun cihazlar üzerinde olumsuz etki yarattığını söyleyen Gülgeç, mümkün olduğunca bu uygulamaların kapatılması gerektiğinden bahsetti. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0