• Anasayfa
  • Mobil
  • Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kriptolu Telefonu Tanıttı

Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kriptolu Telefonu Tanıttı

0
0
0
0
0
​Bilim ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yeni kriptolu telefonu tanıttı. Telefon dinlenilmesinin bir casusluk olduğunu belirten Işık, bunu önlemek adına yeni kriptolu telefonda üst seviyede güvenlik sistemi geliştirdiklerini belirtti.
Bilim ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yeni kriptolu telefonu tanıttı. Telefon dinlenilmesinin bir casusluk olduğunu belirten Işık, bunu önlemek adına yeni kriptolu telefonda üst seviyede güvenlik sistemi geliştirdiklerini belirtti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Işık, “Telefonların dinlenmesinin engellenmesine yönelik bizim şu zamana kadar bildiğimiz en gelişmiş kripto çözücü cihazların çözme kabiliyetinin 3 katı kadar güvenlik sistemi geliştirdik. Bu sayede artık kriptolu telefonların dinlenebileceğine inanmıyorum” dedi.Yaklaşık 5 ay önceki haberimizde bu telefonun yılbaşında hizmete sunulacağını söyleyen bakan, telefonların hazırlandığı odaya kendisinin bile giremediğini söylemişti. Telefonları hazırlayan kişilerin gerekli güvenlik önlemlerinden geçtiği ve kendilerine clearance (temiz kağıdı) verildiğini belirten Işık, yazılımların büyük bir gizlilik içerisinde hazırlandığını açıklamıştı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0