• Anasayfa
  • Mobil
  • Korkudan Telefonu Bir Daha Elinize Alamayacağınız En Korkunç Filmler

Korkudan Telefonu Bir Daha Elinize Alamayacağınız En Korkunç Filmler

5
1
0
0
0
Korkudan Telefonu Bir Daha Elinize Alamayacağınız En Korkunç Filmler
Korku filmleri hepimizin hayatında bir yer kaplar. Eminim aramızda vardır şöyle adam akıllı korkanlar. Filmden sonra odadan çıkamayanlar, tuvalete tek başına gidemeyenler. Bazı korku filmleri var ki telefonu açıp alo demeye korktuğumuz. İşte bu filmleri araştırdık sizler için.
Herkesi en azından 1 ya da 2 tane etkileyen korku filmi vardır. Haydi ama itiraf edin en azından şöyle bir inceden korkmuşunuzdur. Filmi izledikten sonra odadan gelen seslerle her birimiz adeta bir Müfettiş Gadget kesilirdik. "O ses neyin nesi? "Ne oluyor be?" gibi sorularla gelen seslerin gizemini çözerdik. Ortak çıkış noktası telefonlar olan bazı korku filmlerini araştırdık. Düşünsene o filmi izliyorsun sonrasında telefonun çalıyor. Arayana bakıyorsun numara kayıtlı değil. Alo desen bir çare demesen bir çare. Telefon ile ilgili bazı korku filmlerini araştırdık. Aralarında izledikleriniz vardır izlemedikleriniz de. Bence tekrar tekrar izleyin şöyle güzel bir gece de karanlık odada.
 

 Halloween (1978)

Günümüz korku sinemasının şablonlarını oluşturmuş bir klasik Halloween. Senaryo ve müzik ile de bizzat ilgilenen yönetmen John Carpenter’ın damgasını taşıyan film, mahalleye dehşet saçan sapık ve ona yem olmaktan kurtulma çabası içindeki genç kız arasındaki kedi-fare oyununu anlatıyor. Belki bu filmimiz tamamen telefon üzerine kurgulanmasa da filmin kırılma noktasında bir telefon var. Kızımız tam telefonda sevgilisiyle konuştuğu sırada vahşi bir şekilde telefonun kordunuyla canını verdiği sahne gerçekten çok etkileyiciydi. Tony Curtis’in kızı Jamie Lee Curtis, bu filmdeki rolüyle parlamıştı. Çok sayıda devam filminde de cinayetlerini sürdüren sapık Michael Myers’ın bu ilk cinayetler serisi, uzun gerilim sahneleri üzerine kurulu. Şimdiye dek izlemediyseniz, kaçırmayın...
 

 When a Stranger Calls (1979, remade in 2006)

Jill Johnson, büyük bir evde bebek bakıcılığı yapmaktadır ve telefon konuşmaları sınırları aşacak denli çok olur. Bir gün birdenbire bir yabancı arar ve tuhaf işaretler bırakır. Jill, o anda polisi aramaya karar verir ve aramanın izini takip etmelerini ister. Ancak Jill, aramanın evin içinden geldiğini öğrenince aşırı derecede heyecanlanır. Hemen çocukları alarak evden kaçmaya çalışır ancak bunu zamanında başarabilecek midir? O evden çıkması mümkün olacak mıdır? Bunun cevabını bulmak için ekran başından ayrılmamanız gerekiyor! Film, 1978 yapımı versiyonunun yeni halidir.
 

 976 – Evil (1988)

Bu korku filminde kimse seni aramıyor aksine sen şeytanı arıyorsun. Şeytanın sana anlatacakları yönünde ya hayatta kalırsın ya da canını verirsin seçim senin. Baştan sona telefonla ilgili güzel bir korku filmi.
 

 Scream (1996)

Bir lise öğrencisi olan Casey tuhaf bir telefon alır. Telefonun öteki ucundaki sesi tanımamaktadır. Bir süre sonra yaşanan bir cinayet üzerine polis ve medya olayın üzerine gitmeye başlar. ‘Hayalet surat’ adı verilen bir katil, çevresinde gördüğü gençleri birer birer öldürmektedir. Korku filmlerinin belli klişelerle örüldüğünü düşünen bir grup genç ise, naklen yaşadıkları bir korku filminin içerisinde hayatta kalmaya çalışacaktır. Katille bir kedi-fare oyununa tutuşacaklardır. Wes Craven’ın kendi filmografisiyle ve korku türüyle inceden alay ettiği ancak buna müteakip korkutmayı da başardığı filminin başrollerinde Drew Barrymore, Roger Jackson ve Neve Campbell gibi oyuncuları görmek mümkün.
 

 Phone Booth

Stu Shepard, yolda yürürken bile asistanının yardımıyla iş bağlantıları yapan, bir saniye bile boş vakti olmayan parlak bir reklamcıdır. Sadece özel görüşmelerini belirlediği bir telefon kulübesinden yapmaktadır. Bir gün her zamanki gibi özel görüşmesini yaptıktan sonra kulübeden çıkarken telefon çalmaya başlar. Shepard, telefon kulübesine girip telefonu kaldırdıktan sonra bulunduğu yerde kalakalır. New York camın önünde akmaya devam etse de, o telefonu kapatamadığı için kulübeden dışarı çıkamaz.  Kulübeyi hedef alan bir seri katil, adamı kontrol etmeye başlar. Silahın kırmızı ışığını alnında hisseden Shepard, bütün emirleri yerine getirecektir. Polis de etrafı sarmaya başlamıştır. Ve bir tanesi bu olayı bitirmeye kararlıdır..! Telefon Kulübesi özellikle senaryosu ile dikkat çeken, son derece başarılı bir gerilim filmi.
 

 The Ring (2002)

Şehirde bir efsane dolaşmaktadır. Rivayete göre, insanların seyrettiği bir kaset, bu insanların yedi gün sonra ölümüne sebebiyet vermektedir. Denilen odur ki, dört genç, sırf bu kasetleri izledikleri için şüpheli bir biçimde ölmüşlerdir. Rachel yaşanan bu tuhaf olayları bir şekilde aydınlığa kavuşturmaya kararlıdır. Ancak araştırmaları esnasında küçük oğluyla birlikte kaseti izlemek durumunda kalmıştır. Rachel'ın artık bu olayları çözmek için sadece yedi günü vardır. Çalan her telefonda tüyleri diken diken olur.
 

 Pulse (2006)

Bir hacker olan Josh, güçlü ve kablosuz bir sinyal geliştirmekte olan Douglas Ziegler’in bilgisayarını ele geçirir. Bilmeden, insanların yaşama arzusunu elinden alan ve intihar salgını oluşturan gizemli bir gücün serbest kalmasına neden olur. Psikoloji öğrencisi olan kız arkadaşı Mattie, ortak arkadaşlarının her birinin ölümüne ve modern dünyanın yok oluşuna şahit olmaktadır. Yeni tanıdığı Dexter ile birlikte Josh tarafından geliştirilen bir virüs planlayarak bilgisayar sistemlerinin kapatılmasını sağlamaya çalışırlar. Bu yolla insan türünü kurtarmanın peşindedirler. Orjinali Kiyoshi Kurusawa tarafından çekilen Kairo adlı filmin, İngilizce versiyonu yeniden yapımı, bu kez Jim Sonzero tarafından perdeye aktarılmıştır.
 

 One Missed Call (2008)

Son dönem gerilim filmlerinde mobil telefonlar senaryolarda bir hayli yer tutmaya başladı. İşte, "One Missed Call" filmi de yine tuhaf cep telefonları mesajları yolu ile insanların canına ot tıkamayı kendine misyon edinmiş bir gizemli "telefon sapığı" marifetiyle meydana gelen ölümleri konu ediniyor. Filmin mottosu şu: "Ölünce acaba neler duyacaksın?" Doğaüstü gerilim One Missed Call'da bir dizi insan ölecekleri ana ilişkin korkunç cep telefonu mesajları almakta, bu mesajlar silinebilse dahi, telefon numarasının ekranda kalması tuhaf bir durum yaratmaktadır. Beth Raymond birkaç gün arayla iki arkadaşının korkunç bir şekilde can verişlerine tanık olarak ciddi bir travma yaşar. Daha da rahatsız edici olanı, her ikisinin de cep telefonlarına mesaj geldiğini bilmesidir. Arkadaşları bu mesajlarda yaşayacakları dehşet dolu son anlarının kaydını dinlemişlerdir. Eric Valette'in yönettiği "One Missed Call"un konusu Yasushi Akimoto'nun "Chakushin Ari" adlı romanına dayanıyor.
 

 End Call (2008)

Şeytanın bir telefonu var ve siz, içinizdeki meraka teslim olup gecenin bir yarısı onu ararsanız bunun bir geri dönüşü olmayacak ve şeytan aradığınız süre boyunca canınızı almadan sizi bırakmayacak...
 
5
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
1
0
0
0