• Anasayfa
  • Mobil
  • Telefonlar İçin Windows 10 Teknik Önizleme Sürümü Çıkıyor!

Telefonlar İçin Windows 10 Teknik Önizleme Sürümü Çıkıyor!

0
0
0
0
0
NPU'da yayınlanan habere göre Windows 10'un Teknik Önizleme Sürümü Pazartesi akşamı gece sunulabilir.
Eylül ayında yayınlanan Windows 10 Teknik Önizleme Sürümü birçok kullanıcı tarafından denenmeye devam ederken canlı bloglama ile sizlere duyurduğumuz Windows 10 lansmanında telefonlar için bir bilgi verilmemişti. Fakat Şubat ayı içinde telefonlar için olan Windows 10 versiyonuna beklenen Teknik Önizleme Sürümü yani beta programı Pazartesi akşamı kullanıcılara sunulacak.

Windows 10'un beta aşaması olacak olan Teknik Önizleme Sürümü, Pazartesi akşamı 7 gibi test etmek isteyen kullanıcılara açılacak. Nokia Power User adlı blogda yayınlanan bilgiye göre 8.15.12495.44 versiyon numarasını taşıyacak olan Windows 10'un telefonlar için olan Teknik Önizleme sürümü Amerika saatine göre (PST) 9 Şubat 2015 09:00  başlayacak.Bu da ülkemiz için 9 Şubat 2015 19:00'a denk geliyor. İlk sürüm olacağı için birçok hata ve eksiği beraberinde getirme ihtimali olan bu beta sümünü bu yüksek ihtimalleri göze alan test kullanıcıları tarafından Windows Insider Pogramı'na katılarak güncellemeyi alabilecekler. (Eğer Windows 10 Teknik Önizleme Sürümü'nü bilgisayarınızda kullandıysanız, programa dahil kullanıcı olduğunuzu unutmayın. Sign In ile programın sitesine giriş yapabilirsiniz.)

Şu an için nasıl yüklenebileceğine dair bir detay bulunmasa da Pazartesi günü sürümün yayınlanmasıyla detaylı bilgi de paylaşılır paylaşılmaz Webtekno'da merak edilen kullanıclar için kurulum detaylarına ulaşabileceksiniz.Fakat şu an için Windows Insider Programı'na bu bağlantı üzerinden Microsoft hesabınız ile (hotmail) katılarak  9 Şubat akşamı gelecek güncellemeye hazırlık yapabilirsiniz.

Yine aynı blogda verilen bilgiye göre 9 Şubat'ta çıkacak sürüm ilk önce sadece birkaç cihaz tarafından desteklenebilir olacağı uyarısı bulunuyor. Yani 9 Şubat aşkamı Insider programından indirme yapmadan önce yayınlanacak listede telefon modelinizin uyumlu olup olmadığını kesinlikle kontrol etmeniz gerekiyor. Ancak kısa süre içerisinde kısıtlı olan desteği arttıracakları bilgisi de verilmiş.

 Windows Insider Programı Web Sitesi
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0