Telefonu Hızlandıran Uygulama Aviate!

0
0
0
0
0
Telefonu Hızlandıran Uygulama Aviate!
Android telefonlarımızın derli toplu olmasını hepimiz isteriz, bir de bunun yanında hızlanmasına da kimse hayır diyemez. Hatta bizi bizden daha iyi tanıyan ve bizi yönlendiren bir uygulama çok da işimize yarar.
Telefonumuzu kolayca kişiselleştirebileceğimiz launcherlar gün be gün artıyor android dünyasında. Yalnız aralarında bir tanesi var ki henüz beta aşamasındayken yahoo tarafından satın alınması ile ilerleyen günlerde ses getireceğine kesin gözü ile bakılan bir launcher. Karşınızda Aviate!

 Launcher Nedir?

Öncelikle launcherlardan bahsedelim, launchler’ın Türkçe anlamı “fırlatıcı” demek. Yani hızlandırıcı diyebiliriz. Yavaşladığını düşündüğümüz ya da menülerinin tasarımlarını beğenmediğimiz telefonlarımıza launcher yükleyerek hem hızlandırabilir, hem de kişiselleştirebiliriz. Tabi bu arada demek değildir ki launcherlar sadece telefonu hızlandırıyor, menüleri kategorize ederek bizim işimizi de kolaylaştırdığı için de launcher olarak geçiyor bu programlar.

 Neden Aviate?

Aviate çok yalın ve kullanışlı bir launcher, öncelikle hangi uygulamanın ne işe yaradığını kendisi anlayıp kategorize ediyor. Lokasyonunuzu anlayıp ona göre öneriler sonuyor (foursquare tabanlı çalışıyor) hatta bir süre sonra nereye gideceğinizi de anlıyor. Ona göre size harita da çiziyor. Örneğin; akşam dışarı çıktınız, yakınlardaki popüler mekanları ve gidenlerin bıraktıkları yorumları size gösteriyor ve yeni yerler veya lezzetler keşfetmenize yardımcı oluyor. Spor salonuna gittiniz aviate bunu algılayıp işinize yarayacak uygulamaları önünüze getiriyor. Gece oldu ve gittiniz ve  aviate bunu anlayıp telefonunun ışığını gözünüzü yormayacak şekilde ayarlıyor, hatta alarmı da sizin için kuruyor, kurmadığı zamanlar da alarm kurmanızı hatırlatıyor.
 

 Nasıl Kullanıyoruz?

Aviate'i android marketten kolayca yükleyebiliriz fakant hemen kullanamıyoruz. Davetiye usulü çalışıyor bu sistem, tıpkı bir zamanlar gmail.com'un çalıştığı gibi. Her kullanıcı 5 kişi davet edebiliyor. Eğer aviate kullanan arkadaşınız varsa çok şanslısınız ama yoksa da üzülmeyin mail adresinizi programı kurduktan sonra “get reservaiton” kısmına girip rezervasyonunuzu yapıyorsunuz. Bir kaç gün içinde aviate kullanıcı kodunuz geliyor ve kullanmaya başlıyorsunuz.

Yazımızın başında bahsettiğimiz gibi Aviate ileriki günlerde daha da ses getirecek bir program, bir programın henüz beta sürümündeyken yahoo tarafından satın alınması, “ileride neler yapacaklar acaba?” diye merak ettirmiyor değil.
  Aviate İndir

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0