• Anasayfa
  • Mobil
  • Telefonu Öldür Özelliği Hırsızlıkları Yarı Yarıya Düşürdü

Telefonu Öldür Özelliği Hırsızlıkları Yarı Yarıya Düşürdü

0
0
0
0
0
​Günümüzde en fazla yaşadığımız hırsızlık olaylarının belki de ilk sırasında akıllı telefon hırsızlığı bulunuyor. Bunu önlemek amacıyla teknoloji firmalarının geliştirdiği Kill Switch özelliği, akıllı telefon hırsızlığının önemli ölçüde azalmasını sağladı.
Günümüzde en fazla yaşadığımız hırsızlık olaylarının belki de ilk sırasında akıllı telefon hırsızlığı bulunuyor. Bunu önlemek amacıyla teknoloji firmalarının geliştirdiği Kill Switch özelliği, akıllı telefon hırsızlığının önemli ölçüde azalmasını sağladı.

Reuters’te yer alan habere göre son bir yıl içerisinde New York’ta çalınan iPhone sayısında yüzde 25’lik bir azalma oldu. San Francisco’da ise bu sayı yüzde 40’lara kadar düştü.

Bununla ilgili en çarpıcı sonuç Londra’dan geldi. Gelen resmi bilgilere göre İngiltere’nin başkenti Londra’da son bir yıl içerisinde telefon hırsızlığı neredeyse yarı yarıya düştü. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Londra Belediye Başkanı Bori Johnson, “İki yılda birçok kentte yaşanan akıllı telefon hırsızlığına bu teknoloji sayesinde büyük bir darbe vurduk” dedi.Bu özelliğin kullanıcılar için büyük bir ekonomik gelir sağladığı ortaya çıktı. Sadece ABD’de çalınan akıllı telefonun yerine yenisini almak için insanların 580 milyon dolar para ayırdığı belirtildi. Ayrıca operatörlere sigorta için de 4.8 milyar dolar ödeme yapılıyor. Kill Switch sayesinde hem 580 milyon dolar kullanıcıların cebinde kalmış olacak, hem de 2 milyar dolarlık sigorta ödemesi de yapılmayacak.İlk olarak Apple’ın iOS 7’li cihazlarında kullanıma sunduğu “telefonu öldür” özeliği, telefonları çalınan milyonlarca kullanıcının kişisel bilgilerini ve verilerini korumaya yarıyor. Telefonu çalınan ya da kaybolan kullanıcılar, telefonu bulduklarında kullanıcı adını ve şifresini girerek cihazı tekrar etkinleştirebiliyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0