• Anasayfa
  • Mobil
  • "Telefonumu Bul" Uygulamasıyla iPhone'unu Almaya Giden 18 Yaşındaki Genç Öldürüldü

"Telefonumu Bul" Uygulamasıyla iPhone'unu Almaya Giden 18 Yaşındaki Genç Öldürüldü

1
0
0
0
0
İngiltere'nin başkenti Lomdra'da yaşanan olayda, indiği takside telefonunu unutan 18 yaşındaki genç "Telefonumu Bul" uygulaması ile iPhone'unu geri almak için geri dönünce öldürüldü.
Günümüzde teknoloji ile iyice iç içe olmamız nedeniyle artık birçok kişinin en değerli varlığı telefonları olmaya başladı.Yokluğunda kafayı yiyebilecek kadar bağlandığımız telefonlarımızı ise kaybetmememiz için birçok yenilik bulunuyor.

Bunlar arasında en işe yarayanı diyebileceğimiz "Find My Phone" yani "Telefonumu Bul" özelliği ise bazen hayat kurtarıcı olabiliyor. Fakat bu defa can aldı.İngiltere'nin Londra şehrinde yaşanan olayda Jeremy Cook adlı 18 yaşındaki bir genç günümüzün vazgeçilmez cihazı olan telefonunu takside unutup indiğini farkedince "Telefonumu Bul" uygulamasına benzer bir özel uygulama ile telefonunun Highbury Caddesi'nde olduğunu farketmiş. Daha sonra telefonunu geri almak için uygulamada gösterilen noktaya gittiğinde ise telefonun bulunduğu araca ulaşan Cook, ön kapıya geldikten sonra araba hareket etmeye başlamış ve yaşları 18-21 arasında değiştiği tahmin edilen 3 genç tarafından birkaç el ateş edilerek öldürülmüş.

Jeremy'nin cesedi ise tam olarak "Telefonumu Bul" uygulamasında kendi telefonunun bulunduğu nokta olarak dikkat çekmesi ise günümüzde telefonun ne denli önemli hale getirdiğimizi göstermekte.Eğer (Allah korusun) sizin de başınıza bir telefon kaybetme veya çalınma olayı gelirse bu tarz durumlara karşı ilk yapmanız gereken polise giderek durumu anlatmak ve polis eşliğinde telefonunuzun bulunduğu yere gitmek olmalı. Çünkü özellikle çalınma durumlarında telefonunuzu çalacak olan kişi iyi niyetli olmaması sebebiyle kendi başınıza ya da adam toplayarak geri almaya gitmeye çalışmak mantıklı bir hareket olmayacaktır.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0