• Anasayfa
  • Mobil
  • Telefonun şarj ömrünü nasıl uzatabilirsiniz? Telefonun pil ömrünü uzatma taktikleri.

Telefonunuzun Pil Ömrünü Uzatmak İçin 5 Temel İlke

3
1
0
0
0
Akıllı telefonlar hayatımızda olduğu sürece pil ömürleriyle ilgili sorunlar ve çözümüyle ilgili taktikler karşımıza çıkacaktır. Biz de size telefonunuzun pil ömrünü uzatacak beş temel ilkeden bahsedeceğiz.
Android, iOS, Windows Phone ya da hangi akıllı telefonu kullanıyor olursanız olun geçerliliğini hiçbir zaman yitirmeyecek bir konu; telefonun pil ömrü. Eğer telefonunuzun şarjının çok çabuk bittiğini düşünüyorsanız, mutlaka bir yerde hata yapıyorsunuz demektir. Biz de size bu hataları yapma ihtimalinizin yüksek olduğu bazı durumlara ve bunların çözümüne yönelik yapılabileceklerden bahsedeceğiz.

 Parlak ekran görüntüleri

Eğer parlak ekran görüntüleri kullanıyorsanız pil ömrünüzden %20'sini bu görüntüler yiyor demektir. Aşağıda sizlere bununla ilgili iki tane görsel sunacağız.

Bu da pil ömrü canavarı


Pil ömrü dostu

 Adobe Flash etkinleştirmesi

Eğer işinize o an yaramıyorsa Adobe Flash'ı mutlaka kapatın. Adobe Flash, telefonunuzun pil ömrünü oldukça kısaltan bir uygulamadır.

 Titreşimin kapalı olmasına özen gösterin

Telefonunuzun ekranına dokunurken ki titreşim özelliğinin, pil ömrünün kısalmasına ne kadar etki ettiğine çok şaşırabilirsiniz. Gün içerisinde yaptığınız bir çok işlem sırasında sürekli olarak titreşim halinde olan cihazınızın pil süresi çok çabuk tükenecektir.
 

 Telefonunuzu doğru oda sıcaklığında şarj edin

Yaz aylarında bulunduğumuz şu günlerde havaların ne kadar sıcak olduğuna hepimiz şahit oluyoruz. Çoğu zaman sıcaklardan bunalıp daha serin ve hava sıcaklıklarının standart seviyelerde olduğu bir yerde olmaya ihtiyaç duyarız. Telefonlarında aynı dertten muzdarip olduğunu söylersek "şakanın sırası mı" demeyin, gerçekten de etkiliyor. Çok soğuk ya da çok sıcak ortamlarda şarj edilen cihazın ömrü, normal sıcaklığın olduğu bölümde şarj edilen cihaza göre çok daha kısa sürede tükeniyor. Ortalama sıcaktan kastımız "15 ila 25 derece sıcaklıklar arası"
 

 Uygulamalarınızı güncel tutun

Uygulama geliştiricileri genel olarak uygulamaları tasarlarken pil ömrüne olumsuz yönde fazla etki etmezler, fakat zaman içerisindeki güncellemelerden sonra telefonunuzun şarj durumunda ciddi düşüşler yaşayabilirsiniz. Bu sorunla karşılaşmamak için de uygulamalarınızı sürekli olarak güncel tutmanızda fayda var.
3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0