• Anasayfa
  • Mobil
  • Telefonunuzu Aldığınızdan Beri Kaç Kez Şarj Ettiğinizi Biliyor musunuz?!

Telefonunuzu Aldığınızdan Beri Kaç Kez Şarj Ettiğinizi Biliyor musunuz?!

1
1
0
0
0
Telefonunuzun kaç kere şarj ettiğinizi, bir uygulama yardımıyla öğrenebiliyorsunuz.
Mobil cihazlarımız, özellikle telefonlarımız, gün içinde oldukça sık kullanıldığı zaman genellikle akşam şarja takılmaya ihtiyaç duyuyorlar. Bu döngü, telefonumuz eskidikçe daha sık gerçekleşmeye başlıyor ve ihtiyacımızı karşılayamamaya başladıkça telefonumuzun bataryasını değiştirme yoluna başvuruyoruz. Normal şarj etme, hızlı şarj etme, kablosuz şarj etme gibi birçok şekli bulunan şarj işlemini kaç kere gerçekleştirdiğinizi öğrenebileceğiniz bir uygulama mevcut.

Bu uygulama sayesinde telefonunuzun kaç kere şarj edildiğini öğrenebiliyor ve bu sayıya göre telefonunuzun bataryasını değiştirme konusunu düşünebiliyorsunuz. Uygulamanın adı iBackupBot. Uygulama sadece iOS işletim sistemi üzerinden kullanılabiliyor.Uygulamanın sayesinde öğrendiğiniz şarj miktarını, iPhone'nunuzda bulunan bataryanın kapasitesini hesaplamakta kullanabilirsiniz. iPhone'larda bulunan piller Lityum İyon. Bu pil türü, bazı kullanıcılara göre iyi olsa da şarj edildikçe malesef zarar görüyor. Sıradan bir Lityum İyon pili, 300-500 kere şarj edildiğinde batarya, sahip olduğu kapasitenin %20'sini kaybediyor. Yani iPhone 6, her gün 1 kez şarj edilirse pil gücü ortalama olarak 1488 mAh'ye düşüyor. %20'lik bir düşüş, kullanıcının farkedebileceği büyüklükte bir azalma.

iBackupBot'u buradan bilgisayarınıza indirerek iPhone'nunuzun bilgilerini kontrol edebiliyorsunuz. Programı indirecek arkadaşların 3 ve 4. sıradaki programları indirmelerine dikkat etmelerini öneririm.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0