• Anasayfa
  • Mobil
  • Telefonunuzu Bırakıp, Ailenizle Vakit Geçirmenizi İsteyen İlginç Uygulama: Glued!

Telefonunuzu Bırakıp, Ailenizle Vakit Geçirmenizi İsteyen İlginç Uygulama: Glued!

0
0
0
0
0
Glued isimli bir mobil uygulama, akıllı telefonunuzu bir kenara bırakıp ailenizle vakit geçirmeniz için sizi teşvik ediyor.
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte mobil cihazlar hiç olmadıkları kadar ucuzladı ve artık, neredeyse herkesin kendine özel akıllı telefonu/tableti var. Bu durumun imkanlar açısından iyi mi, yoksa kötü mü olduğu tartışılır ancak kaliteli zaman geçirebilmemiz açısından oldukça zararlı olduğu kesin.

Yapılan bir araştırmaya göre ortalama bir insan, 365 günden oluşan bir yılın tam 23 gününü akıllı telefonuna bakarak geçiriyor (bu sayı, gençler ve çocuklar için çok daha fazla). Uyku, yemek yemek ve diğer ihtiyaçların çıkartılmasıyla birlikte yaklaşık 100-200'e kadar düşen gün sayısının 23'ünü akıllı telefonlara harcamak hiç mantıklı değil. Bu duruma bizim gibi bakan, ancak yakınmak yerine birşeyler yapabileceğini düşünen Nick Kuh, Glued isimli uygulamayı geliştirdi.Glued, akıllı telefonunuzu bir kenara bırakmanız ve ailenizle zaman geçirmeniz için sizi teşvik eden uygulamalardan birisi. Bu uygulama, aile içerisindeki bireylerin akıllı telefona bakma sürelerini hesaplıyor ve buna göre bir puanlama yapıyor. Örneğin bugün sadece 5 dakika akıllı telefonunuza baktınız ve ablanızın kullanım süresi 10 dakika daha uzundu. Bu kullanım sürelerini ölçen uygulama, ablanıza 3, size 5 yıldız veriyor.

Tabii ki yıldızların takibini yapmak ve buna göre kendi ailenizde ödüllendirmeler yapmak size kalmış birşey. Uygulamanın sadece süre tutmakla yükümlü olduğunu unutmayın.
 
  Glued

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0