• Anasayfa
  • Mobil
  • Telefonunuzun Batarya Sağlığını Nasıl Korursunuz?!

Telefonunuzun Batarya Sağlığını Nasıl Korursunuz?!

2
0
0
0
0
Telefonun en önemli ve en tehlikeli donanımlarından birisi olan bataryaların patlamasını nasıl önleyebileceğinizi haberimizde anlattık.
Akıllı telefonların en önemli donanımlarından birisi, bu telefonlara enerji sağlayan bataryalar. Çoğu akıllı telefonda çıkartılabilir olmayan bu donanım, sahip olduğu yapıdan dolayı bazı uygunsuz durumlarda patlayabiliyor ve kullanıcısına zarar verebiliyor. Hatta bazı durumlarda telefonlar, bulundukları evlerin ve hatta apartmanların bile yanmasına sebep olabiliyorlar. Bu gibi durumları yaşamamanız adına telefonlarınızın bataryalarını nasıl güvenli bir şekilde kullanabileceğinizi haberimizde anlattık.Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor ki telefon bataryaların patlaması, bataryalarda üretim hatası yoksa veya batarya hasar almadıysa çok düşük bir ihtimaldir. Bu gibi durumların dışında (yani bataryanın üretiminde sorun yoksa ve batarya hasar almadıysa) bataryaların patlaması, genellikle sadece bataryadan kaynaklanmıyor. Çoğunlukla sahte batarya veya şarj aleti kullanımıyla gerçekleşen bu çeşit patlamalar, aynı zamanda ısınmadan da kaynaklanabiliyor. Bataryaların patlamasını engellemek amacıyla almanız gereken önlemler şunlardır;

Sadece ve sadece orijinal bataryaları ve şarj aletlerini kullanın. Sahte ürünlerin kullanımı, bu gibi olayların yaşanmasındaki en büyük etkendir.

Telefonunuzu ve şarj aletinizi asla sıcak ortamlarda bırakmayın. Güneşte bırakılan, ısıtıcının yakınında bulunan cihazlar hasar görebilir.

Eğer telefonlarınız şarj olurken ısınıyorsa (bu olayların yaşanması tamamen normaldir) telefonunuzda bulunan kapları ve aksesuarları çıkartın.

Batarya tamamen tükenmeden telefonunuzu şarj etmeniz en iyisidir. Şarjınız %50'nin altına düşmeden telefonunuzu şarj etmek, en sağlıklısı olacaktır.Kaynak: Drippler 

2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0