• Anasayfa
  • Mobil
  • Telefonunuzun Bataryasını Sömüren Popüler Uygulamalar

Telefonunuzun Bataryasını Sömüren Popüler Uygulamalar

0
0
0
0
0
Daha çok popüler uygulamaların yer aldığı telefonumuza yaptığımız test ile bataryayı en çok hangi uygulamaların sömürdüğünü açıkladık.
Eğer bir akıllı telefonunuz varsa WhatsApp, Facebook, Messenger, Google, Google Play, Instagram gibi uygulamalar kesin telefonunuzda yüklüdür. Yüklü olmasına rağmen bu uygulamaları kullanmıyor olsanız bile arka planda çeşitli sebeplerle sürekli çalıştıkları için telefonunuzun bataryasını bir şekilde sömürmeye devam ediyorlar. Bu da dolayısıyla bataryanın ömrünü kısaltıyor.

Nexus 5 cihazımızla yaptığımız deneyde, WhatsApp, Instagram, Messenger, Facebook, Google ve Google’ın diğer ürünlerinin RAM’i ne kadar meşgul ettiğine baktık. RAM’in sürekli kullanım durumu bataryanın gücünü ciddi anlamda olumsuz etkiliyor. Dolayısıyla görseli incelediğimizde Google ve ürünlerinin RAM’i en çok tüketen uygulamalar olduğunu görüyoruz. Google ürünlerini, Facebook’un Sayfa Yöneticisi uygulaması, Facebook, Messenger, WhatsApp ve Instagram takip ediyor. Fakat şunu tekrar belirtmekte fayda var; buradaki amacımız popüler uygulamaların tükettiği RAM güçlerini göstermek. Yani sizin cihazınızda farklı bir uygulama, paylaştığımız görseldeki tüm uygulamalardan daha fazla güç tüketiyor olabilir. O yüzden şuradaki uygulamayı kullanarak (yalnızca Android) siz de kendi telefonunuzdaki bataryanızı sömüren uygulamaları görebilirsiniz.

Tabii bu durumun da bir çaresi var. Doze adlı uygulama (bu uygulama da yalnızca Android için bulunuyor), arka planda çalışan ve bataryanızı sömüren uygulamaları uyutarak gereksiz güç kaybı yaşamanızı önlüyor. Doze’u cihazınıza yüklemek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0