• Anasayfa
  • Mobil
  • Telefonunuzun Ekranındaki Çiziği Nasıl Yok Edebilirsiniz?

Telefonunuzun Ekranındaki Çiziği Nasıl Yok Edebilirsiniz?

7
2
0
0
0
Eğer telefonunuzun ekranında kaza sonucu bir çizik oluşmuşsa, onu yok etmeniz için pratik bir yol var.
Genelde akıllı telefon satın aldığımızda yapacağımız ilk iş bir ekran koruyucu takarak ekranın darbelere ve çizilmelere karşı korunmasını sağlamak olur. Ama ya satın almaya üşenenlerin (emin olun bu kafada insanlar hala var) ya da ekran koruyucunun varlığından hala haberi olmayan ‘amatör’ kullanıcıların başına mutlaka böyle bir sorun gelecektir. Üşengeç olanları Allah’a havale ediyorum, onlara yağmurlu günde su yok da ben hala ekran koruyucu kavramından haberi olmayan ve telefonunun ekranı bir şekilde çizilen ‘masum’ kullanıcılar için pratik bir yoldan bahsetmek istiyorum.Tabii bu söylediğim öyle derinlemesine çizikler olan ekranlar için geçerli değil. Eğer öyle bir çizik oluşmuşsa geçmiş olsun. Fakat derin olmayan, daha yüzeysel çizikler için yapacağınız şu işlemin kesinlikle işinizi göreceğini düşünüyorum:
 
  • Bir çay kaşığı kadar suyun içine iki çay kaşığı kadar karbonat dökün ve iyice karıştırın
  • Oluşan yapının bir kısmını telefonunuzun ekranına sürün (ki bu esnada hoparlöre ya da boşluk olan herhangi bir yere denk gelmemesine özen gösterin) ve yumuşak bir bezle silmeye başlayın
  • Nemlendirilmiş bir bezle ekranı temizledikten sonra ‘mikro fiber bez’ yardımıyla ekranı parlatın

Söylediğim gibi, bu biraz daha yüzeysel çizikler için uygulanabilecek bir yöntem. Eğer daha derin bir çizik varsa işin uzmanlarından yardım almakta fayda var.
7
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
7
2
0
0
0