• Anasayfa
  • Mobil
  • Telegram Aylık 100 Milyon Kullanıcı Sayısını Aştı!

Telegram Aylık 100 Milyon Kullanıcı Sayısını Aştı!

0
0
0
0
0
Telegram kullanı sayısını arttırmaya devam ediyor. Mesajlaşma uygulamasının aylık 100 milyon aktif kullanıcı sayısını geçtiği açıklandı.

Akıllı telefon kullanıcılarının sıklıkla kullandığı mesajlaşma uygulamalarından birisi olan Telegram, son açıklanan kullanım verilerine göre büyük bir kullanım oranına ulaşmayı başardı. Sektörde liderliğini sürdüren Whatsapp'ın ardından gelen ve oldukça iddialı bir şekilde büyümeye devam eden Telegram, bu ayın verilerine göre aylık 100 milyon aktif kullanıcı sayısını aşmayı başardı. Telegram'ın büyümesindeki en önemli faktör, Facebook tarafından satın alınmasının ardından kullanıcılarının gizliliğini hiçe sayan Whatsapp'ın yeni gizlilik politikası.

Mobile World Congress'e katılan Telegram CEO'su Pavel Durov tarafından açıklanan aylık kullanım verilerine göre her gün 350.000 yeni kullanıcı Telegram uygulamasını indiriyor. Telegram'ın büyümesi bu hızla devam ederse kısa sürede Whatsapp'ı yakalar ve hatta rahatlıkla geçmeyi başarır.Telegram'ın hızlı büyümesini gösteren bir diğer veri de mesajlaşma uygulamasının sadece 9 ay içerisinde kullanıcı sayısını %60 arttırmış olması. Yani Whatsapp'ın kullanıcının sinirini bozan hareketlerinin buna neden olduğunu söylemek doğru olur.

 Telegram İndir!
 
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0