• Anasayfa
  • Mobil
  • Terör Olaylarını Önceden Haber Veren Mobil Uygulama

Terör Olaylarını Önceden Haber Veren Mobil Uygulama

0
0
0
0
0
Fransa İç İşleri Bakanlığı, UEFA Euro 2016 öncesinde terör olaylarına karşı kullanıcıları önceden bilgilendirme amacı güden bir mobil uygulama yayınladı. 
2 gün sonra Fransa'da başlayacak futbol şöleni, yaz aylarını başlardan biraz daha eğlenceli geçmesini ve aynı zamanda Fransa turizmini fazlasıyla canlandıracak. Ancak bir diğer yandan son dönemde fazlasıyla artan terör olaylarından dolayı birçok kişi maçlara gidecek olsa bile gitmedi. Hatta gidenlerden de tedirgin olan insan sayısı bir haydi fazla.

Bu noktada hem gelen turistlerin hem de yerel halkın faydalanabileceğibir uygulama geliştiren Fransa İçişleri Bakanlığı, SAIP adındaki uygulamasını App Store ve Play Store'da yayınladı.Hem Android hem de iOS için bulunan uygulama üzerinden Euro 2016 boyunca olası terör eylemlere karşı kullanıcıları bilgilendirmeye çalışacak. GPS kullanacak olan SAIP, olası bir tehdit anında telefınunuza bilgi gönderecek, en kötü senaryoya göre ile gitmeniz gereken alanı ya da almanız gereken önlemleri size aktararak yardımcı olmaya çalışacak.

Kitleleri Uyarma ve Bilgilendirme Sistemi” anlamına gelen SAIP uygulaması üzerinden aynı zamanda o sırada orada olmasanız bile istediğiniz bir bölge için bilgi de alabileceksiniz.
 
  SAIP İndir [ÜCRETSİZ]
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0