• Anasayfa
  • Mobil
  • Tesla'dan Apple'a Gözdağı Veren 1 Nisan Şakası

Tesla'dan Apple'a Gözdağı Veren 1 Nisan Şakası

0
0
0
0
0
​Dün sabah saatlerinden itibaren akşama kadar yapılan 1 Nisan şakaları bazen mizah bazen de taşlama üzerineydi. Üzerinden bir geçmiş olsa da Tesla’nın Model W adında yaptığı akıllı saat duyurusu, diğer şakalara göre biraz standardın üzerinde olmuş.
Dün sabah saatlerinden itibaren akşama kadar yapılan 1 Nisan şakaları bazen mizah bazen de taşlama üzerineydi. Üzerinden bir geçmiş olsa da Tesla’nın Model W adında yaptığı akıllı saat duyurusu, diğer şakalara göre biraz standardın üzerinde olmuş.

Biliyorsunuz ki Apple’ın rakipleri sadece akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar üreticileriyle sınırlı değil. Daha önceki haberlerimizde de bahsettiğimiz gibi Apple’ın araba üretmekle ilgili planları var. Koca bir otomotiv sektörünü tek başına karşısına alan Tesla’nın Apple’ı kendisine ciddi bir rakip olarak görmesi ve böyle bir şaka yapmasını anlayışla karşılıyoruz. Çünkü Apple bazı kesimlerce dünyanın bir numaralı marka değerine sahip. Tabi bu değer maddi değerle doğru orantılı. Tesla da böylesine büyük bir marka ve maddi değere sahip olan şirketin, kendisine diğer şirketlere göre daha ciddi bir rakip olacağının bilincinde. 

Şakaya gelecek olursak Tesla, Model W isimli akıllı telefonunun duyurusunu şu şekilde gerçekleştirdi: “Kaliforniya, 1 Nisan 2015. Tesla bugün Model W isminde bir akıllı saat duyurdu. İsminden de anlaşılacağı üzere W, yani watch (saat).

Tesla’nın bu inanılmaz icadı sadece saati değil, tarihi de gösteriyor. Jaopnya, Timbuktu, Kaliforniya hiç fark etmez, siz dünyanın neresine giderseniz gidi saat her zaman doğru zamanı gösteriyor. Hayatınızı tam anlamıyla değiştirecek olan bu cihazla gerçek, hiçbir zaman bildiğiniz gibi olmayacak


Apple bunu şakayla karışık biraz da gözdağı vermek gibi düşünebilir. Ben buradan Tesla'nın “burnunuzu her işe karıştırmayın” gibi bir mesaj içeren şaka yaptığı sonucunu çıkardım.Kaynak: VentureBeat
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0