• Anasayfa
  • Mobil
  • Mesaj Yazmayı İnanılmaz Kolaylaştıran Uygulama: Texpand

Mesaj Yazmayı İnanılmaz Kolaylaştıran Uygulama: Texpand

0
0
0
0
0
Elinden telefonu düşürmeyip sürekli olarak mesaj yazan kullanıcılar için geliştirilen Texpand, tek kelimeyle bir cümle yazmanızı sağlıyor.
Facebook Messenger ve WhatsApp, gün içerisinde en fazla kullandığımız uygulamalar arasında ilk sırada yer alıyor. (hadi genelleme yapmayayım ama %95’imiz için geçerli) Bu uygulamaları kullanırken bazen aynı cümleleri birden fazla kez kullanabiliyoruz, örneğin ‘Selam, nasılsın?’ sorusuna ‘iyiyim ya nasıl olsun, sen nasılsın?’ gibi. İşte bu tarz kalıp cümleleri baştan yazmak yerine tek bir kelimeyi kodlayarak yazmanızı sağlayan Texpand’ın avantajı burada ortaya çıkıyor.

Uygulamayı, yine az önce verdiğimiz örnekten yola çıkarak biraz daha detaylı anlatmaya çalışayım. ‘iyiyim ya nasıl olsun, sen nasılsın?’ cevabını vermek için .iyiyim (nasıl yapıldığını az sonra aşağıda açıklayacağım) yazdığınızda, aşağıda otomatik olarak kelimeyi ‘iyiyim ya nasıl olsun, sen nasılsın?’a çevirecek cümleyi göreceksiniz. O cümleye tık yaparak sadece tek bir kelimeyle cümleyi gönderebileceksiniz. Neden ‘iyiyim’ değil de ‘.iyiyim’ diye yazıyoruz? şeklinde bir soru kafanızda oluşabilir. Şöyle açıklamaya çalışayım: Kilit kelimenin başına nokta koyarak olası karışıklıkları önlemiş olacaksınız. Yani her ‘iyiyim’ kelimesi yazdığınızda alt kısımda otomatik olarak bu cümlenin görünmesi yerine kelimenin başına nokta koyarak, kodladığınız cümleyi bu kelimeye entegre etmiş oluyorsunuz. (ilk okuduğunuzda biraz karışık gelebilir fakat daha basit nasıl anlatacağımı bilemedim, kusura bakmayın artık) Tabi illa da nokta olacak diye bir şey yok, ben daha kolay olması açısından bu noktalama işaretini kullandım. İsteyen virgül, iki nokta üst üste, üç nokta yan yana gibi alternatifleri kullanabilir.

Ben uygulamayı gerçekten çok beğendim (ki beğenmediğim bir uygulamayı anlatıp kafanızı şişirmeyi asla istemem), sizin de işinize yarayacağını düşünüyorum. Şimdilik Android platformu için indirilebilir olan uygulamayı aşağıdan edinebilirsiniz.
 
  Texpand


0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0