• Anasayfa
  • Mobil
  • Tim Cook, Apple Store İçin Abdullah Gül İle Görüştü

Tim Cook, Apple Store İçin Abdullah Gül İle Görüştü

1
0
0
0
0
Tim Cook, Apple Store İçin Abdullah Gül İle Görüştü
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bugün Çankaya Köşkü'nde görüşen Apple'ın CEO'su Tim Cook, Apple Store İstanbul, iPhone, iPad ve Siri ile ilgili de ilginç açıklamalar ve isteklerde bulundu. Apple ürünlerinin fiyatı ile ilgili açıklamalar da dahil!
Bugün İstanbul Apple Store ve Milli Eğitim Bakanlığınca dağıtılacak tabletler konusunda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Çankaya Köşkü'nde görüşen Tim Cook'un açıklamaları teknolojiseverleri sevindirecek cinsten.

Sanal asistan Siri'nin Türkçe versiyonu için de çalışmalara başlayabileceklerini belirten Cook, ziyaretinin öncelikli hedefinin İstanbul'da açılacak olan Apple Store olduğunu söyledi ve açılışın Nisan ayında yapılacağını açıkladı.

Nisan ayında açılacak olan İstanbul Apple Store için farklı bir konsept deneyeceklerini de söyleyen Apple CEO'su Tim Cook, bunun kendileri için de bir ilk olacağını ve mağaza açılışını heyecanla beklediğini söyledi.

Türkiye'de 4 üniversite ile iş birliği içinde olduklarını söyleyen Tim Cook, "Eğitim eşitleyici bir faktördür. Ben de zengin bir aileden gelmememe rağmen eğitim sayesinde bugünlere geldim" diyerek Apple'ın eğitime önem veren bir şirket olduğunun altını çizerken "biz kendi bünyemizde de eğitime son derece önem veriyoruz ve dijital içeriğin herkese açık bir hale gelmesi için uğraşıyoruz." dedi.

Abdullah Gül ile olan konuşmaları sırasında Cumhurbaşkanı'nın "Siri'yi Türkçe olarak da görmekten memnuniyet duyarız" demesi üzerine, bu konuda Türk kullanıcılardan çokça talep aldıklarını ve bu konu üzerinde çalışabileceklerini söyleyen Tim Cook, ayrıca iPhone ve iPad'in artık günlük yaşamın bir parçası haline geldiğini ve bu ürünlerin artık lüks olarak kabul edilmemesi gerektiğini söyleyerek özel tüketim vergi sınıfından çıkartılmaları gerektiğini dile getirdi.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0