• Anasayfa
  • Mobil
  • Trafik Kurallarını İhlal Edenler, Artık WhatsApp Üzerinden Şikayet Edilecek

Trafik Kurallarını İhlal Edenler, Artık WhatsApp Üzerinden Şikayet Edilecek

0
0
0
0
0
Seyir halindeyken gördüğümüz ‘trafik kurallarını ihlal eden kişiler’i artık videoya kaydettikten sonra YouTube’da paylaşmak yerine WhatsApp üzerinden şikayet edebileceğiz.
Hani TV kanallarında ara sıra ‘trafik magandaları yine terör estirdi’ gibi haberlere denk geliriz ya, hatta bizim de bu tiplerle karşılaştığımız çok olmuştur. Artık bu kişileri fotoğraf  ya da video çekerek yalnızca YouTube'dan yayınlamak yerine WhatsApp üzerinden ilgili kurumlara şikayet edebileceğiz.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürü Mesut Gezer, trafik kurallarını ihlal eden kişilerin görüntülü olarak ihbar edilmesi için "533 155 0 155" ve "552 155 0 155" numaralı 2 hat aldıklarını belirti.

Bu iki hattı bilgisayarlara adapte edip vatandaşların gözlemlediği trafik kural ihlallerini kendilerine göndermelerini talep ettiklerini belirten Mesut Gezer, bunu ‘Yollarda insanlarımız ölmesin, yaralanmasın’ diye düşünerek gerçekleştirdiklerini belirttiler. Haber sitelerinin de desteğiyle bu iki numaranın tüm ülkedeki telefonlara kaydedilmesini umut ettiklerini belirten Gezer, ‘Trafik kurallarını umursamayan şoförler için çok güzel bir uygulama olduğunu düşünüyorum’ dedi.Bu numaraların İstanbul için geçerli olduğunu belirten Gezer, diğer illerden gelen görüntüler için gerekli altyapı çalışmasını yapmadıklarını, o yüzden gönderilen görüntülerin çok fazla anlamının olmayacağını söyledi. (sanıyorum ‘her şehirde kurulsun işte’ demeye getiriyor, haksız da değil yani)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0