• Anasayfa
  • Mobil
  • Tüm Yurtta WhatsApp Mesajları Gönderilemiyor!

Tüm Yurtta WhatsApp Mesajları Gönderilemiyor!

1
1
0
0
0
WhatsApp'ta saat 18:30'dan bu yana mesajlaşmaların iletilememe sorunu yaşanıyor.
Bugün saat 18:30'dan itibaren WhatsApp'ta mesajların iletilememesiyle ilgili sıkıntı yaşanıyor. Kullanıcıların uygulama üzerinden gönderdiği mesajlar ya iletilemiyor, ya da iletildikten birkaç saat sonra görünüyor.

Yaşanan bu sıkıntıyla ilgili WhatsApp ve Facebook yetkililerinden herhangi bir açıklama gelmedi fakat olayın muhtemelen yılbaşı dolayısıyla gönderilen tebrik mesajlarının yoğunluğundan kaynaklandığı söyleniyor. 

GÜNCELLEME: Gelen son haberler, WhatsApp'ın en yoğun mesajlaşma günlerinden birini yaşadığı, bu yüzden ana server'larda %45'lik bir kesintinin oluştuğu yönünde. Şimdilik mesajların iletilme süresi giderek azalıyor fakat hala eş zamanlı olarak gönderilmesi konusunda sıkıntı yaşanıyor.

GÜNCELLEME 2: Şu an için sorun çözülmüş gibi duruyor fakat bu gece içerisinde aynı sorunun tekrar yaşanabileceğini tekrar belirtelim.

GÜNCELLEME 3: Facebook, dünya genelinde yaşanan sıkıntı için tüm kullanıcılardan özür dileyerek "Sıkıntının farkındayız ve herkesten özür diliyoruz. Sıkıntı maalesef tüm dünya genelinde yaşanıyor ve biz bu sorunu çözmek için elimizden geleni yapıyoruz" şeklinde bir açıklamada bulundu. Dolayısıyla yalnız değiliz arkadaşlar, aynı sorunu dünyadaki herkes yaşıyor. 
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0