• Anasayfa
  • Mobil
  • Türk Geliştiricilerde Artık Google Play'de Uygulama Satışı Yapabilecek

Türk Geliştiricilerde Artık Google Play'de Uygulama Satışı Yapabilecek

0
0
0
0
0
Türk Geliştiricilerde Artık Google Play'de Uygulama Satışı Yapabilecek
Google Play'de Türk geliştiricilerin ücretli olarak uygulama veya oyun satmasını engelleyen sistem nihayet ortadan kalktı.
Google Play'de Türk geliştiricilerin ücretli olarak uygulama veya oyun satmasını engelleyen sistem nihayet ortadan kalktı. Bu yasak nedeni ile Türk geliştiriciler Google Play'e koydukları uygulamaları veya oyunları ücretsiz yapmak zorunda kalıyordu. Ya da çeşitli yollar ile kayıt oldukları yerleri Türkiye dışında bir yer seçerek Google Play'de ücretli olarak uygulama satmaya çalışıyorlardı. İşin aslında bu sistem yalnızca Türkiye için değildi; Yunanistan, Lüksemburg ve Romanya gibi ülkelerde de bu yasak vardı. Kısa bir süre önce bu ülkelerde uygulanan yasak ortadan kalktı ve nihayetinde Türkiye'de ki geliştiricilerin Google Play'de ücretli olarak uygulama satmasını engelleyen uygulamadan da kurtulduk.

Son zamanlarda Türk geliştiricilerin öne çıkan uygulama ve oyunlarını görüyoruz. Google'ın yaptığı bu hamleden sonra Türk geliştiriciler Google Play'e daha da önem vermeye ve uygulamalarını Google Play için de kesin olarak çıkarmayı hedefleyeceklerdir. Özellikle ülkemizde ki Android kullanıcılarının epeyce fazla olduğunu düşünürsek Google'ın yaptığı bu hamle kesinlikle Türk geliştiricilerin yüzünü güldürecektir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0