• Anasayfa
  • Mobil
  • Turkcell, İlk Akıllı Şehir Uygulamasına Gaziantep'te Başladı

Turkcell, İlk Akıllı Şehir Uygulamasına Gaziantep'te Başladı

1
0
0
0
0
​Akıllı şehir uygulamalarıyla ilgili uzun süredir çalışma yapan Turkcell, ilk projesini Gaziantep’te hayata sürdü. Turkcell, bu projenin yıllık 30 milyon TL’lik bir tasarruf sağladığını söylüyor.
Akıllı şehir uygulamalarıyla ilgili uzun süredir çalışma yapan Turkcell, ilk projesini Gaziantep’te hayata sürdü. Turkcell, bu projenin yıllık 30 milyon TL’lik bir tasarruf sağladığını söylüyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş’ın katılmasıyla tanıtılan Akıllı Şehir Gaziantep projesi, tramvay ve otobüslerde ücretsiz wi-fi hizmeti, 7/24 boyunca ulaşılabilen çağrı merkezi, fiber internet, taşeron firmalara ait araçların takibi, kısacası Gaziantep halkının hayatını kolaylaştıran yenilikleri kapsıyor.

Kentlerin, teknoloji yardımıyla kalkınmasının hedeflendiğini söyleyen Selen Kocabaş, “Türkiye’de nüfusunun üçte ikisinden fazlası şehirlerde yaşıyor. Sosyo-ekonomik yapı ve kentleşme dünyadaki birçok bölgeye göre farklı. Bu yüzden, Türkiye’nin en büyük teknoloji şirketlerinden biri olarak, kendi ülkemizin ihtiyaç ve önceliklerine uygun bir Akıllı Şehir vizyonu geliştirdik” dedi.Turkcell ayrıca Avrupa’nın en büyük hayvanat bahçelerinden olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nin en ünlü hayvanlarından Zürafa Şakir’in yaşadığı alanının ısısını, M2M teknolojisi sayesinde kontrol altında tutuyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0