Turkcell Hatlarda Erişim Sorunu Yaşandı

1
0
0
0
0
Turkcell'de yaşanan sıkıntı, çoğu aboneyi kızdırdı.
Türkiye'de en fazla tercih edilen GSM operatörlerinden biri olan Turkcell'in en büyük avantajlarından biri, rakiplerine göre biraz daha geniş bir kapsama alanı sunuyor olması.

Fakat bu durum, Turkcell'in genel çapta sorunlar yaşamasına ve kullanıcılarını çileden çıkarmaya engel değil. Daha önceden Turkcell'in de dahil olduğu pek çok operatörde karşılaştığımız ülke geneli kapsama alanı ve çekim problemlerine bir yenisi daha eklendi.

Bugün çoğu Turkcell kullanıcısı, hatlarıyla alakalı sorun yaşadı. Kullanıcılar, belli zaman aralıklarında arama yapmada ve interenete bağlanmada sıkıntılar yaşadı. Problemle alakalı genel bir bölge söz konusu değildi, yani çeşitli yerlerde benzer sorunları yaşayan çoğu kullanıcı bulunmaktaydı.Abonelerin şikayetlerinde olan birikmeleri göz önüne alan Turkcell, kısa bir süre sonra sorunun giderildiğini yaptığı açıklama ile bildirdi. Turkcell'in problemle ilgili yaptığı açıklamada "Şebekemizde meydana gelen sistemsel bir sorun nedeniyle bazı bölgelerde ses ve data trafiğinde kısa süreli kesintiler meydana gelmiştir. Teknik ekiplerimiz sorunu hızla çözerek, ses ve data trafiğinin normal seyrine dönmesini sağlanmıştır" ifadelerine yer verildi.
 

Problem çok uzun süreli olmasada özellikle sosyal medyada geniş yankı buldu, zaten çoğu kullanıcı da şikayetlerini bu platform üzerinden dile getirdi. İşin garibi ''sorun düzeldi'' açıklaması gelmesine rağmen çoğu kullanıcı hala sıkıntının devam ettiğini söylemekte.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0