Turkcell de Giyilebilir Oldu

2
1
0
0
0
Turkcell de Giyilebilir Oldu
Akıllı saat/akıllı bileklik furyasına Turkcell de kendi akıllı cihazları ile katıldı. 2 gün önce Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde tanıtımı yapılan Turkcell T50, operatör markalı ilk 4G destekli ve akıllı bilekliğe sahip telefon.
 
Akıllı saat/akıllı bileklik furyasına Turkcell de kendi akıllı cihazları ile katıldı. 2 gün önce Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde tanıtımı yapılan Turkcell T50, operatör markalı ilk 4G destekli ve akıllı bilekliğe sahip telefon.

Operatörlere ait telefonlar çoğu zaman beklentileri ya da ihtiyaçları karşılamaz, çağın gerisinde kalmış gibi görünür ve hem donanım, hem de yazılım olarak pek çok üst düzey telefonun gerisindedir.

Turkcell ise bu durumu değiştirmeye karar vermiş durumda.
 

 T50'nin Özellikleri


T50 adında, Turkcell için üretilmiş (üstelik bir kısmı yerli üretim) olan bu telefon, gerek donanım özellikleri, gerekse çağa ayak uyduran yenilikçi aksesuarları ile kullanıcıları tatmin edecek gibi duruyor.

5 inç bir ekrana sahip olan T50, 1280 x 720 piksel çözünürlük sunuyor. (bu çözünürlük de kimse kusura bakmasın ama 5 inç ekranda yeter. 2K olacak da ne yapacaksınız, daha fazla batarya tüketecek) Ayrıca 13 megapiksellik arka ve 2 megapiksellik ön kamerası bulunan T50, arka kamerası ile 1080p video kaydı yapabiliyor. (Ekran için söylediklerim bu kamera için de geçerli)

Android 4.4.2 KitKat işletim sistemine sahip olan bu telefon, Qualcomm’un 8926 kod numaralı 1.2 GHz hızında 4 çekirdekli işlemcisine sahip. Ayrıca Türkiye’deki ilklerden biri olarak 4G bağlantı desteği de sunuyor; ama Türkiye’de 4G altyapısı olmadığı için kullanamıyoruz. (yine de tebrik etmek lazım, Samsung bile Türkiye’de gönderdiği modellerde 4G bulundurmuyor)

2300mAh bataryaya sahip olan T50 bir de 16 GB dahili hafızaya sahip ve içinde de her operatör telefonunda olduğu gibi tonlarca dahili uygulamaya sahip. (bunlar da olmasa alınır telefon da Turkcell Akademi, Turkcell Video falan ömrünüz boyunca kullanmayacağınız şeyler ve boşa yer kaplayıp lüzumsuzca güncelliyor kendini)

Bu özellikleri ile adeta operatör telefonu olmaktan çıkan T50, bir de akıllı bir bilekliğe sahip ki; bu alanda da bir ilk olmuş oluyor.
 

 Akıllı bileklik ve kişiye özel kılıf


Lansmanda Turkcell yine bir ilke imza atarak operatör markalı bir cihazın da akıllı aksesuarlara, hatta bir akıllı saate sahip olabileceğiniz gösterdi. (Ne Turkcellmiş arkadaş bitiremedik anlata anlata)

T-Fit adı verilen bu bilekliğe telefonun ücretine ek olarak 119 Tl gibi bir fiyata sahip olabiliyorsunuz. (bu arada telefonun fiyatı da 699 Tl, yani uygun)

Bu akıllı bileklik; adım sayıcı, kalori bilgisi, saat gösterimi, titreşim ile uyandırma, bilek hareketi ile ekran kontrolü, uyku kalitesi takibi ve hedef belirleme gibi özelliklere sahip. (e güzelmiş bu)

Bluetooth 4.0 desteğine sahip olan bu cihazın, üstelik şarjı da 4 güne kadar dayanabiliyor.

Bunun yanı sıra Turkcell'in internet sitesinden T50 için kendi kılıfınızı da tasarlayabiliyor ve telefonunuza kişiselleştirilmiş bir kılıf ile sahip olabiliyorsunuz.

Türkiye’nin ilk GSM operatörü olan Turkcell’in böyle bir hamle ile yerli üreticilere ve Türkiye pazarına girmeyi düşünenlere öncülük etmesi ve diğer firmalara da rakip olabilecek bir cihaz ile fiyat kırmaya yöneltmesi sevindirici tabi; ama yine de operatör markalı telefon alınır mı sorusuna dair şüpheler barındırıyoruz.
 
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0