• Anasayfa
  • Mobil
  • Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom'da 4.5G Sorunu!

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom'da Birçok Cihaz İçin 4.5G Sorunu!

12
1
0
0
0
Türkiye'de bu gece geceçeğimiz 4.5G teknolojisinde ilk ciddi sorun ortaya çıktı!
Evet arkadaşlar, 4.5G'ye geçmek için artık dakikalar kaldı diyebiliriz. (Hatta siz bu haberi okuduğunuzda 4.5G'ye geçmiş olabiliriz) Fakat daha geçiş başlamamasına rağmen ilk problem şimdiden ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi 4.5G'ye geçiş yapabilmek için buna uyumlu bir cihaz gerekli. Bu konu hakkında buradaki listemizden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca "4.5G Nedir?" sorusuna tüm cevabı da buradaki haberimizden öğrenebilirsiniz. Şimdi ise konumuza geçelim.


 

 Cihazım 4.5G'yi Destekliyor, Fakat Operatörüm "Desteklemiyor" Diyor


Eğer yurtdışından ülkemizde satılmayan bir cihaz almış iseniz bu üç operatörün sistemlerinde cihazınız bulunmadığı için "desteklenmiyor" bilgisi alacaksınız. Buna örnek olarak Motorola Nexus 6, LG Nexus 5X ve Huawei Nexus 6P cihazlarını gösterebiliriz. Bu cihazlar teknik olarak 4.5G desteğini bile sunabiliyorken Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom'un cihaz veri merkezlerinde bulunmadığı için desteklenmiyor olarak görülmekte.

Bu sebeple de size mesaj olarak 4.5G desteğini cihazınızın sunmadığı söyleniyor. 
 

 Cihazım Bu Desteği Sunmasına Rağmen 4.5G Hizmetini Kullanamayacak Mıyım?


Bu konuda bir sorun yok, içiniz rahat olsun. Yani cihazınız eğer 4.5G'yi destekliyorsa 1 Nisan'dan itibaren cihazınızın desteklediği hızlarda 4.5G deneyimi yaşayabileceksiniz. 
 

 Peki Ya Operatörlerin 4.5G Kampanyalarına Katılabilecek Miyim?


İşte sorun burada başlıyor. Çünkü cihazınız hız olarak 4.5G'yi kullanıyor olsa da Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone'un sistemlerinde desteklemiyor olarak gözüktüğü için bu operatörlerin 4.5G için hazırladıkları ve destekleyen cihaz gereken kampanyalarına katılamayacaksınız. Evet, cihazınız destekliyor olsa da bu saçma hatadan dolayı bu operatörler sizden yeni bir telefon almanızı önerecekler.
 

 Bu Sorunu Nasıl Düzeltebilirim?


İşin en saçma tarafına geldik, bunu düzeltmeniz için şu anda bir yöntem yok. Fakat bu konuda gerekli irtibatları kurarak sorunun düzeltimesi için çalışmalarımızı yapıyoruz. Eğer olumlu yanıt alamaz ve binlerce kullanıcı cihazları desteklemesine rağmen 4.5G'ye ait kampanyaları kullanamamaya devam ederse daha farklı çalışmalarımız olacaktır.

Ancak özellikle yurt dışından 4.5G desteği olan telefon almış kişiler ve ülkemizde satılmamasına rağmen paralel ithalat ile ülkemizden alınan cihaz kullanıcıları bu durumu kontrol ederek yorum kısmından bizlere bildirirse seviniriz. Bakalım başka hangi cihazlarda destek olmasına rağmen operatörlerimiz desteklemiyor olarak görmekte.
12
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
12
1
0
0
0