• Anasayfa
  • Mobil
  • Twitch'ten Mobil Platforma Yayın Yapma Özelliği Geliyor

Twitch'ten Mobil Platforma Yayın Yapma Özelliği Geliyor

3
1
1
1
0
Twitch'ten Mobil Platforma Yayın Yapma Özelliği Geliyor
League of Legends ve Dota 2 ile hızlı bir şekilde büyüyen Twitch'in mobil sürümüne canlı yayın yapma özelliği geleceği açıklandı. Mobil oyunları oynarken de canlı yayın yapılabilecek olan Twitch, bir kaç ekstra özellik ile birlikte gelcek.
Bugün Xbox One'a çıkan Twitch cephesinden yeni bir açıklama yapıldı. Firmanın Android ve IOS platformunda bulunan mobil uygulamalarına kısa bir süre sonra, canlı yayın yapma özelliğinin gelceği belirtildi.

Toplamda 10 milyondan fazla indirilen uygulamaya, canlı yayın yapma aracı içerisinde ekran görüntüsü alma özelliği de eklenecek. Oyun geliştiricileri tarafında ise isteyen firma oyuna Twitch'ten doğrudan yayın yapma özelliği ekleyeiblecek.

Oynanan oyunun sesini, görüntüsünü kaydedecek olan araç, aynı zamanda oyunu oynayan kişinin yüzünü ve sesini ön kamera ile canlı olarak izleyicilere aktaracak. Şu anda olduğu gibi, kalitenin seçilebileceği, kullanıcıların yorum yapacağı gelen bilgiler arasında yer almakta.

PC, konsollar ve mobil platform derken çok hızlı bir şekilde yayılan Twitch, önümüzdeki zamanlarda en çok bahsedeceğimiz firmalardan biri olma yolunda ilerlemekte. Henüz uygulamanın ne zaman çıkacağına ilişkin bir tarih verilmedi. Ancak çok bu sürenin çok uzun olamayacağı tahmin ediliyor.
3
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
1
1
0