• Anasayfa
  • Mobil
  • Twitch ve Periscope Konseptlerini Birleştiren Mobil Uygulama: Mirrativ!

Twitch ve Periscope Konseptlerini Birleştiren Mobil Uygulama: Mirrativ!

0
0
0
0
0
Mirrativ, mobil cihazınız üzerinden canlı yayın yapmanızı sağlayacak.
Canlı yayın yapma platformları, markaların rekabet içinde olduğu konulardan birisi haline geldi. Zirvede tek bulunan Twitch, geçtiğimiz günlerde YouTube Gaming'in sektöre katılımıyla birlikte tahtının sallandığını hissetmeye başlamıştı.

Ünlü Japon oyun geliştiricisi olan DeNA, bu sektöre çok farklı bir alandan giriş yapıyor. DeNA, mobil cihazlar üzerinden yapılan işlemler sırasında canlı yayın yapabilecek ve bu canlı yayın sırasında telefonun ön kamerasını kullanarak, Twitch'te karşılaştığımız gibi oyunları oynayan yayıncıları görmemizi sağlayacak. Bu uygulamanın adı "Mirrativ"
 


Mirrativ şu an sadece canlı yayın yapabiliyor ve izleyen kullanıcılar bu yayın sırasında yayın hakkında yorum ve değerlendirme yapıyor. Fakat maalesef Mirrativ, Periscope gibi önceden çekilmiş olan videoların yayınlanmasına izin vermiyor. Umarım uygulamaya ileride bu özellikte eklenir çünkü yayın yapacak kadar kaliteli internet bağlantısı bulmak, en azından bizim ülkemizde büyük bir sorun sayılabilir.

Mirrativ şu an beta sürecinde ve sadece Android işletim sistemi kullanan cihazlar tarafından kullanılabiliyor. DeNA'nın geliştiricilerin TechCrunch'a yaptığı açıklamaya göre uygulamanın iOS versiyonu da yakında kullanıma sürülecek.

Mirrativ'i Android cihazınıza bu bağlantı aracılığı ile yükleyebilirsiniz.

Kaynak: TechCrunch 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0