• Anasayfa
  • Mobil
  • Twitter'da GIF Arama ve Paylaşma Özelliği Geldi!

Twitter'da GIF Arama ve Paylaşma Özelliği Geldi!

0
0
0
0
0
Dünyanın en büyük GIF kütüphanesi Giphy ve özelleştirilmiş GIF klavyesi olan Riffsy ile işbirliğine giden Twitter, önümüzdeki hafta uygulama üzerinden GIF paylaşma özelliğini başlatttı
Günümüzün en eğlenceli paylaşımlarını barındıran GIF adlı hareketli fotoğraf türlerini artık hepimiz biliyoruz. Bu GIFler için dünyanın en büyük kütüphanesi olan GIPHY ise aradığınız gifleri bulma noktasında tercih etmeniz gereken tek yer gibi görünüyor. Aynı zamanda şu anda sadece iOS için bulunan Riffsy isimli GIF klavyesi de sizlere kolayca gifleri bulup paylaşmanızı sağlayan oldukça güzel bir klavye.

Bu iki güzel oluşumun birleşerek Twitter'a eklenecek olması ise gerçekten güzel olacak. Çünkü resmi açıklamayı yapan Twitter, artık tweet atarken rahatlıklar giflere erişlebilmeniz için bir GIF butonu ekleyerek bu buton üzerinden GIPHY kütüphanesine erişerek aramak ve paylaşmak istediğiniz gifi bulmanızı sağlıyor.
 

Yani durum şöyle; Twitter'ı açtınız, bir paylaşım için aşağıda solda bulunan paylaşım kutucuğuna tıkladınız sırada aşağıda çıkan "konum", "fotoğraf" ve "anket" kısımlarının yanına bir de GIF yazan bir buton geldi ve bu butona tıkladığınızda istediğiniz gifi arayabileceğiniz bir kütüphane açılıyor, buradan istediğiniz gifi seçerek tweetinize direkt olarak ekleyebilirsiniz.Şu anda aktif edilen ve aşama aşama dağıtılmaya devam edecek olan bu sistemde Twitter'ın internet sitesi ile Android ve iOS'e aynı anda gelerek cümbür cemaat kullanılmaya başlanmış olacak. Artık kısa sürede Twitter'da gif paylaşım patlaması olduğunu önümüzdeki günlerde göreceksiniz :)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0