• Anasayfa
  • Mobil
  • Twitter Uygulamasına Gece Modu Özelliği Geliyor

Twitter Uygulamasına Gece Modu Özelliği Geliyor

0
0
0
0
0
iOS ve Android işletim sistemlerinin yeni sürümlerinde karşımıza çıkan Gece Modu özelliği, Twitter uygulamasında dahili olarak gelecek.
Son günlerde mobil işletim sistemlerinde sıkça bahsedilen Gece Modu özelliği işletim sisteminin dışında Twitter uygulamasında dahili olarak bulunacak. Aslında bir süredir Twitter'ın tasarımında köklü değişikliğe gideceği konuşuluyordu. Twitter uygulaması içinde dahili olarak Gece Modu özelliğini test etmeye başladı. Ancak uygulamada Gece Modu'nun dışında köklü bir tasarım değişikliği henüz görünmüyor.

Twitter uygulamasındaki Gece Modu henüz Android işletim sisteminde test ediliyor. Görünen o ki çok kısa bir süre sonra Twitter hem iOS hem de Android uygulamasında Gece Modu özelliğine yer verecek.
 

Twitter'ın Gece Modu özelliği tıpkı Android N işletim sisteminde olduğu gibi arka fondaki rengi beyaz yerine siyah yaparak üzerindeki görüntüyü açık tonlara getiriyor. Böylelikle karanlık bir ortamdayken arkadan tamamen parlayan bir fon yerine koyu renk üzerinde açık renkteki yazı ve görsellerle gözlerinizi yormadan Twitter'ı kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Bildiğiniz üzere Apple kendi işletim sistemi iOS'te de Gece Modu özelliğini sunmuştu. Ancak Apple'ın Gece Modu özelliği Android N ve Twitter'ın Gece Modu özelliğinden daha farklı işliyor. iOS işletim sistemindeki Gece Modu ekrandaki renkleri sarı tonuna getirerek soluklaştırıyor, böylelikle hem ekranın gözlerinizi almasını hem de açık renklerin uykunuzu açmasını engelliyor.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0