• Anasayfa
  • Mobil
  • Twitter ve Snapchat'in Android Uygulamaları Windows 10 Mobile'a Yüklendi

Twitter ve Snapchat'in Android Uygulamaları Windows 10 Mobile'a Yüklendi

1
1
0
0
0
Android ile Windows Phone arasındaki farklılıklar giderek azalıyor.
Windows 10'un hem bilgisayar hem de mobil platforma çıkmasına az bir süre kaldığı zamanlarda, Microsoft'un Android uygulaması yeni işletim sisteminde çalıştıracağı söylentileri çıkmış ve özellikle Windows Phone kullanıcıları bu duruma büyük tepki göstermişti.

Şimdi ise Windows 10 Mobile'ın gelmesi, bu durumu söylentiden öteye götürdü. Çünkü Android uygulamaları, hiçbir sorun olmadan, tabiri caizse ''çatır çatır'' Windows Phone'da çalışıyor.

Project Astoria kapsamında daha önceden Android uygulamaların Windows 10 Mobile'da çalışabildiğini gösteren Wmpoweruser yazarlarından Mehedi Hassan, Android platform için Twitter, Snapchat ve Slack uygulamalarını herhangi bir düzenleme olmaksızın Windows 10 Mobile'da çalıştırmayı başardı.
 

Bu işlemi gerçekleştirmek için wconnect aracını ve Android SDK'sını kullanan Hassan, yüklediği Android platform uygulamalarının Windows 10 Mobile'da gayet iyi ve verimli bir şekilde çalıştığını dile getirdi. Uygulamalar içinde tek sorun çıkaran, uyarı veren ise Snapchat. Bunun sebebi ise Snapchat'in uygulama bazında Google Play servislerini kullanıyor oluşu.Twitter, Snapchat ve Slack uygulamaları dışında YouTube'u da yüklemeye çalışan Hassan, Google'ın kendi uygulamalarının henüz çalışmadığını belirtmiş.

Kaynak: Wmpoweruser
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0