Ubuntu Edge Bu Yıl Satışa Çıkacak

0
0
0
0
0
Ubuntu'ya ait olan Ubuntu Edge akıllı telefonu Indiegogo'da ki kampanyasını kaybetmesine rağmen bu yıl içinde satışa çıkacak.
Canonical ( Ubuntu'nun arkasındaki şirket) ’in yapmış olduğu bağış kampayası başarızlıkla sonuçlanmış olsa bile belki de proje için mutlu son yakınlarda olabilir. Ubuntu Edge bulunduğumuz yıl içerisinde piyasaya sürülebilir.

Ubuntu Edge, işletim sistemi olarak Ubuntu’yu kullanacak olan ilk telefon olmayacak. BQ Aquaris E4.5 Ubuntu Edition geçen aylarda yayınlandı. Aquaris, ne kadar yayınlanmış olsa da insanlar Ubuntu Edge için gerçektende çok heyecanlı.

Bu yeni telefon, hakkında çok fazla bilgimiz olduğu söyleyemiyoruz. Mark Shuttleworth, geçen hafta vermiş olduğu röpotajda, donanım ve diğer konular hakkında detaylar vermekten kaçındı. Shuttleworth 'un dediği tek bir şey var, o da piyasaya sürülme tarihi. Telefon, 2015 yılı içerisinde satışa sunulacak.İşletim sisteminin bilinen bir diğer ilginç özelliği ise sanki masaüstü bilgisayar gibi kullanmamızı sağlıyor. Aynı Windows 10’da olacağı gibi Ubuntu’nun işletim sisteminde de tasarım masaüstü bilgisayar işletim sistemi ile benzer.
 

Video ve fotoğraflar, Ubuntu Edge'in Indiegogo'da kazanamadığı kampanya sayfasından alıntıdır.

Kaynak: GEEK
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0