• Anasayfa
  • Mobil
  • Ubuntu Touch, Android Cihazlar İçin İndirilebilir Durumda

Ubuntu Touch, Android Cihazlar İçin İndirilebilir Durumda

2
1
1
0
0
Canonical ekibi tarafından geliştirilen Ubuntu'nun mobil cihazlar için olan versiyonu Ubuntu Touch, AOSP olarak indirilebilir durumda.
Linux işletim sisteminin en çok tercih edilen versiyonu olan Ubuntu OS, gördüğü büyük beğeni ve desteği mobil platforma taşımak için kolları sıvamış, Ubuntu Touch mobil işletim sistemini duyurarak merak uyandırmıştı.

Geçtiğimiz günlerde ilk Ubuntu yazılımına sahip telefon olan BQ Aquaris E4.5 Ubuntu Edition ile piyasaya ayak basan firma, yüksek beklenti ile karşılaşmıştı. Şimdi ise Ubuntu'nun Linux sisteminde olduğu gibi açık kaynak kodlu yapısını mobile de taşındı.

OSP, yani açık kaynak kodlu olarak kullanıma açılan Ubuntu Touch, farklı cihazlar için de indirilebilir duruma geldi.İlk olarak Nexus 4Nexus 7 Wi-Fi (2013) ve Nexus 10 cihazları için indirilebilir durumda olan mobil işletim sistemi, kısa süre içinde birçok cihazın da dahil olmasıyla Android kullanıcıları için bir alternatif platform açmaya çalışacak.

Detaylarını ve zamanla artacak cihaz desteğini bu adresten ulaşabilir, indirerek cihazınızda Ubuntu deneyimi yaşabilirsiniz.
2
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
1
0
0