• Anasayfa
  • Mobil
  • Ultra Güvenli ve Çelikten Bile Sağlam Telefon: Turing Phone

Ultra Güvenli ve Çelikten Bile Sağlam Telefon: Turing Phone

1
0
0
0
0
Turing Robotic Industries, 'liquidmorphium' alaşımı ile dünyanın en sağlam (çelikten bile sağlam) telefonu Turing Phone'u üretti. Ayrıca üstün güvenlik sistemi ile Turing Phone kullanıcı güvenliğini en üst seviyeye çıkaracak.
'Liquidmorphium' ile İngiliz matematikçi, bilgisayar bilimcisi ve kriptolog Alan Turing'in ortak noktası nedir? Sorunun cevabı ikisinin de Turing Robotic Industries'in yeni telefonu 'Turing Phone'una ilham kaynağı oluşu.

Haberimize başlamadan önce 'liquidmorphium'dan söz edelim. Liquidmorphium denen şey zirkonyum, bakır, alüminyum, nikel ve gümüşten elde edilen, atom yapısı olaraksa alüminyum ya da çelikten daha çok cama benzeyen, sınıflandırılamayan bir alaşım.

Turing Robotik Endüstri CEO'su S.Chao'ya göre liquidmorphium'un üretimi, geleneksel yöntemlere göre çok daha az atık kullandığından son derece çevreci bir yöntem. Ayrıca elde edilen metal şasi alüminyum, çelik gibi maddelerden çok daha güçlü ve parlak koyu bir metal görünüme sahip.

        

Liquidmorphenium, Turing Phone'ın sağlamlık kısmı. Telefonun birde son derece önemli güvenlik kısmı bulunmakta. Verileriniz en güvenilir şekilde saklamak Turing Phone'un en temel amacı. Hele ki bu konuda karşısında Blackphone telefon ve tabletleri ile Silent Circle gibi bir firma varken. İşte bu rekabette öne geçmek adına Turing Phone'da 'Turing İmitasyon Anahtarı' adlı bir güvenlik çipi ve kimlik doğrulama şeklinde bir şifreleme sistemi bulunmakta.  

Yine Chao'ya göre şifreleme sistemini telefonunuzda kullandığınız sürece Turing Phone, size diğer Turing Phone kullanıcıları ile her türlü veri aktarımınızı, cihazlarınız çevrimdışıymış misali paylaşarak, veri çalma girişimleri gibi durumlarda maksimum koruma sağlayan bir ortam sunacak.

Telefonun özelliklerine değinecek olursak, çelikten bile sağlam bir yapısı olan Turing Phone Android 5.0 Lollipop ile satılmakta. Turing Phone'un ayrıca yüksek seviyede güvenlik ve dayanıklılığına eş değer nitelikte, son derece dikkat çeken özellikleri bulunmakta. Turing Phone'un iPhone 6 ya da bir Galaxy S6 gibi kamerası olmayabilir. Ancak kağıt üstünden genel bir karşılaştırma yapıldığında, onlara göre çok da aşağıda kalmamakta.


Turing Phone'un özellikleri şu şekilde;

5.5-inç 1920x1080p HD ekran

2.5GHz dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 801 işlemci

16/64/128GB depolama alanı ve 3GB RAM

13 MP arka, 8 MP ön kamera

3,000 mAh batarya

Üç farklı depolama seçeneği ile sunulacak Turing Phone 10 Ağustos'ta satışa sunulacak. Turing Phone'un fiyatları 64GB için 700-750 dolar arası, 128GB'lık versiyonu için ise 870 dolar. 16GB'lık modelin fiyatı ise henüz belli değil.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0