• Anasayfa
  • Mobil
  • Çin Olayı İyice Abarttı: 89 Dolara Note 5’e Rakip 3 GB RAM’li Telefon!

Çin Olayı İyice Abarttı: 89 Dolara Note 5’e Rakip 3 GB RAM’li Telefon!

0
0
0
0
0
Çinli akıllı telefon üreticilerinden olan Umi, neredeyse Note 5’e rakip olacak yeni akıllı telefonu Rome’u tanıttı.
Çin’den yeni telefonlarla ilgili gelen haberler bir yandan sinirimizi bozarken (sahip olamadığımız için) bir yandan da artık 3-4 bine varan üst düzey telefonların fiyatlarının zamanla düşme ihtimalini güçlendirmesi sebebiyle mutlu ediyor. (Çin, er ya da geç dünyadaki akıllı telefon piyasasının ortalama fiyatını aşağı çekecektir)

Yine bu ülkeden çıkan efsane bir cihazdan bahsedeceğiz: Umi Rome. Fiyatı yalnızca 89 dolar bu telefonun özellikleriyle birçok üst düzey cihaza kafa tutabileceğini rahatlıkla söyleyebilirim. Bir kere fiyatı 100 doların altında olup da 3 GB RAM’e sahip olan başka bir telefon var mı, ben hatırlamıyorum. Bunun dışında 5.5 inç büyüklüğünde ve HD çözünürlükte ekranı bulunan Umi Rome’un işlemcisini 1.3GHz hızında çalışan 8 çekirdekli MediaTek MT6753 oluşturuyor. Dahili hafızası 16 GB olmasına rağmen microSD kart desteği sayesinde hafıza arttırılabiliyor.Cihazın ön yüzünde LED flaşlı 2 MP çözünürlüğünde kamera yer alıyor. Arkasında ise Sony IMX164 sensörlü 13 MP çözünürlüğünde bir kamera bulunuyor.

2500mAh gücünde bataryanın bulunduğu cihazın işletim sistemini Android 5.1 Lollipop oluşturuyor. Çin’deki online alışveriş sitelerinde satılır durumda olan cihazın buralara gelmesine maalesef bir gram ihtimal vermiyorum. 


0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0