• Anasayfa
  • Mobil
  • Uygulama Sayısında Android Sonunda Apple’ı Geçti

Uygulama Sayısında Android Sonunda Apple’ı Geçti

0
0
0
0
0
Uygulama Sayısında Android Sonunda Apple’ı Geçti
​Google Play ve AppStore arasındaki rekabette sıra şimdi “uygulama sayısına” dayandı. iPhone’u piyasaya sürdüğünden beri uygulama sayısı konusunda zirvede bulunan Apple, 2014 yılında Android’in gerisinde kaldı.
Google Play ve AppStore arasındaki rekabette sıra şimdi “uygulama sayısına” dayandı. iPhone’u piyasaya sürdüğünden beri uygulama sayısı konusunda zirvede bulunan Apple, 2014 yılında Android’in gerisinde kaldı.

2014 yılında Google Play’deki uygulama sayısı 1 milyon 430 bin civarındayken iOS’teki uygulama sayısı 1 milyon 210 bin dolayında kaldı. Fakat uygulamanın içeriklerini ön plana koyduğumuzda Apple’ın daha kaliteli olduğunu söyleyebiliriz. Yani Apple’da “çöp uygulama” sayısı, Android’e göre daha az.2014 yılı içerisinde bu iki şirket dışında hızlı bir yükseliş gösteren uygulama marketi de Amazon’a ait. Amazon AppStore’da Amazon ve BlackBerry cihazlarının kullanabildiği uygulamalar bulunuyor. Amazon’un uygulama marketinin artış yaşamasının en büyük sebebinin BlackBerry olduğunu söylemek lazım.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0