• Anasayfa
  • Mobil
  • 6GB RAM, 128GB Depolama ve Helio X20 Barındıran Telefon Geliyor!

6GB RAM, 128GB Depolama ve Helio X20'li Olağanüstü Telefon: Vernee Apollo

1
0
0
0
0
Nisan ayında Çin pazarına katılacak olan yepyeni akıllı telefon üreticisi Vernee, 6GB RAM, 128GB depolama ve Helio X20 çipsetiyle adeta uzaylı bir telefon üretecek!
Telefon piyasasında işlerin kızıştığı ortada. 4GB RAM ve 32GB depolama alanının klasikleşmeye başladığı üst seviye cihazlarda genel olarak Qualcomm Snapdragon 820 çipsetini görmekteyiz. Durum buralara gelince özellikle bellek noktasında 6GB'a geçişin beklenildiği sekötre bomba gibi bir marka geliyor.

Bu işin membahı konumuna gelen Çin'den çıkacak olan Vernee adlı bir marka, Apollo adlı modeliyle telefon piyasasını karıştıracak. Son dönemde ciddi yükselişte olan Çinli telefon üreticileri arasına girecek olan Vernee, 6GB RAM, 128GB depolama alanı ve MediaTek'in öve öve bitiremediği 10 çekirdekli işlemcisi ile göz dolduracak.Bu sene görebileceğimiz en güçlü telefon olması beklenilen Vernee Apollo'nun duyanın "Yuh!" çekeceği özelliklerini sıralamaya başlarsak 5.5 inçlik 2K ekran, MediaTek'in 10 çekirdekli Helio X20 çipseti, 6GB RAM, 128GB depolama kapasitesi, 21MP Sony IMX120 arka, 8MP ön kamera, USB-C bağlantı portu ve son olarak iPhone 6S ve Huawei Mate S'te gördüğümüz Force Touch teknolojisi ile baskıya duyarlı bir ekran yapısı gibi günümüzün en iyi donanımlarını barındırıyor olacak.

Nisan ayında tanıtılacak olan Vernee Apollo'nun fiyatı hakkında şimdilik bir detay yok, fakat telefonun fiyat noktasında Samsung, LG, Sony, HTC ve Apple gibi rakiplerine göre daha uygun fiyatlı çıkması ve Çin pazarında Xiaomi, Huawei, Elephone ve Meizu gibi uygun fiyatlı çözümler sunan markalara oldukça ciddi bir rakip olması bekleniyor.

Türkiye'de görür müyüz? diye soracaklara da hemen cevap verelim; telefon büyük ihtimalle ilk olarak Çin pazarında olacak. Ancak küresel olarak satışa çıkartmalarını bekliyorum. Ülkeye de ithalatcı firmalar aracılığıyla gelecektir. Fakat resmi satış için şimdilik maalesef diyelim.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0