• Anasayfa
  • Mobil
  • Vertu'dan 10.000 Dolarlık Akıllı Telefon Geliyor!!

Vertu'dan 10.000 Dolarlık Akıllı Telefon Geliyor!!

1
0
0
0
0
Yaptığı lüks telefonlarla bilinen Vertu, 10.000 dolarlık yeni telefonunu tanıtacak.
Telefon sektöründe birçok marka bulunuyor ve bu markaların hepsinin birçok farklı modelde telefonları var. Bu telefonlar sahip oldukları özelliklere göre farklı fiyat aralıklarına sahipler, böylece belirli bütçesi olan kullanıcılar bu bütçeleri ile bir fiyat aralığındaki en iyi telefonu seçebiliyorlar. Bütçe aralığı olmayan ve telefonlardan en iyi yazılım ve donanımı isteyen kullanıcıların tercih ettiği telefon markaları, Apple, Samsung veya Sony gibi göz önünde olmasalarda yaptıkları telefonlarla en iyi özellikleri kullanıcılara sunuyorlar. Tabii ki karşılığını da oldukça bol bir şekilde alıyorlar.

Bu telefon markalarından birisi olan ve lüks telefonları ile tanınan Vertu, yeni çıkartacağı telefonu için hazırlıklara başladığını bildirdi. Telefonun adı "New Signature Touch". Vertu tarafından yapılan açıklamalara göre yeni çıkacak bu telefon, İngiliz telefon üreticisinin şimdiye kadar çıkarttığı en iyi telefon olacak ve bu başarısının ana sebebi telefonun sahip olacağı yazılım özelliklerinden daha çok donanım ve tasarım özellikleri olacak.Vertu CEO'su Max Pogliani'nin yaptığı açıklamalara göre New Signature Touch, fiyat etiketinde yazacak olan 10.000$'ı sahip olduğu kullanışlı, şık ve farklı donanımına borçlu olacak. Telefonun birkaç fotoğrafı bulunuyor fakat Max'in bu sözüyle neyi kastettiğini sadece fotoğraflara bakarak anlamak oldukça zor.New Signature Touch'ın fotoğraflarından da görebileceğiniz "handmade" kelimesine bakarak telefonun el yapımı olduğunu söyleyebiliriz. Telefon Qualcomm Snapdragon 810 octa-core işlemciye, 4K video çekebilme özelliğine sahip 21 megapixel arka kameraya, 64GB arttırılabilir hafıza alanına, Dolby marka speaker'lara ve 5.2 inch 1920 x 1090 çözünürlükte ekrana sahip olacak. Telefonun ekranı safir kristalinden üretilmiş ve bu maddeden yapılmış olması ekranı çiziklerden ve kırılmalardan koruyor. Dış kaplamada bolca kullanılmış olan titanyum, telefonun kaplamasının çok dayanıklı ve diğer malzemelere göre daha hafif olmasını sağlıyor. 

Vertu New Signature Touch'ın Ekim ayının ortalarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Amerika ve Kanada'da 10.000 dolar fiyata sahip olması beklenen telefonun ülkemize neredeyse bir ev fiyatında gelecek olması oldukça garip fakat buna rağmen almayı düşünenler var ise birkaç haftaları bulunuyor, para biriktirmeye başlamalarını öneririm.

Kaynak: Cnet 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0