Vertu Signature Touch – O Paraya Değer mi?

11
2
2
1
1
Bazı telefonlar kameraları ile, bazıları ekranlarının görüntü kalitesi ile, bazı telefonlar donanımlarının gücü ya da yazılımlarının özellikleri ile ön plana çıkar. Vertu’nun ise en büyük özelliği pahalı olması. Peki bir dünya para verip ne satın alıyorsunuz. (telefon elbette, ne alacaksınız başka?)
 
Bazı telefonlar kameraları ile, bazıları ekranlarının görüntü kalitesi ile, bazı telefonlar donanımlarının gücü ya da yazılımlarının özellikleri ile ön plana çıkar. Vertu’nun ise en büyük özelliği pahalı olması. Peki bir dünya para verip ne satın alıyorsunuz. (telefon elbette, ne alacaksınız?)

Daha önce şu yazımızda dünyanın en pahalı telefonların arasında olduğunu söylediğimiz Vertu’nun Signature Touch adlı yeni bir modeli tanıtıldı ve elbette diğer modelleri gibi bu da pahalı. (Ulan ne firma ne de cihaz hakkında bir şey söyleyemiyorum, heriflerin gerçekten en büyük özelliği pahalı olmaları)

Tabi bu kadar pahalı falan diyoruz; ama en nihayetinde Vertu bir akıllı telefon, üstelik firmanın şimdiye kadar ürettiği en güçlü donanıma sahip akıllı telefon. (KitKat yüklü lan cihazda)

4.7 inç bir ekrana sahip bu telefon safir ekran paneli ile Full HD çözünürlük sunuyor kullanıcılarına (Bülent Ersoy’a falan yani) ayrıca 2.3 GHz hızında Snapdragon 800 işlemcisi olan Vertu, bu işlem gücünü 2 Gb RAM ile de destekleyerek piyasadaki pek çok telefona kafa tutuyor. (Fiyatı da kafam kadar, ne tutuyor?) 64 Gb dahili hafızası olan bu minik servet,  ayrıca 13 megapiksellik Hasselblad marka bir arka kamera (çok kaliteli ve çok pahalı kameraları olan bir marka kendisi, arayıp bakmayın hayata küsersiniz) ve 2.1 megapiksellik bir ön kamerası olan bu telefon,  Bang & Olufsen ses sistemine de sahip (Kamera için söylediklerim bunun için de geçerli olsun)
 

Android 4.4 KitKat yüklü olan bu telefonun geri kalan özellikleri ise fiyatının neden yüksek olduğunu gösteriyor. İngiltere’de el ile bir araya getirilen parçalardan oluşan Vertu, titanyum bir kasaya sahip ve ahizesi de sertleştirilmiş zirkonyumdan oluşuyor. Bir de üstüne bu pahalı elementler yetmiyormuş gibi kişiselleştirme opsiyonu da sunan Vertu Signature Touch isterseniz kertenkele derisi ya da timsah derisi de olabiliyor. (Android kişiselleştirme konusunda gerçekten çok daha iyi)

Gelelim yazının başından beri anlattığımız fiyat meselesine. Piyasada ben amiral gemisiyim diye gezen telefonları usul usul kenara itebilecek olan Vertu Signature Touch (diğerleri amiralse bu Deniz Kuvvetleri Mareşali), sizin istediğiniz ekstralara göre değişken bir fiyata sahip. En standart halinin fiyatı 7.900 Euro iken bu fiyat 11.500 Euro’ya kadar tırmanabiliyor. (33.000 Liraya yakın yapıyor ben sizin yerinize hesapladım)

Şimdi sorarım size (sen bu parayı ne yaptın?) bu paraya telefon alınır mı? (Age of Empires’da 3 kat sur çeken nesiliz, bize bile müsriflik gibi geldi)
 
11
2
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
11
2
2
1
1