Vestel Kriptolu Telefon Üretecek!

0
0
0
0
0
Vestel belirli kişiler ve kurumlar için kriptolu telefon üretimi gerçekleştireceğini belirtti.
Ülkemizde yerli üretim yaptığı söylemiyle kendini öne çıkartmaya çalışan teknoloji markası Vestel, sırf kendi ürünlerinin satılması amacıyla dışarıdan gelen elektronik cihazların vergilerini arttırdı. "Vestel vergisi" adı alan bu vergi artışı, doğal olarak markanın kötü tepkiler almasına neden oluyor. Vestel bu uygulamasıyla yerli üretim yaptığını söyleyerek destek beklediği vatandaşlarımızın tercih özgürlüğünü kısıtlamıştır ve bu eyleminden dolayı Vestel adına yapılan kötü yorumlarda haklılık payı olduğunu düşünüyorum.

Vestel İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, bugün bu ay içerisinde piyasaya çıkacak olan yeni telefon Venüs 3 hakkında açıklamalarda bulundu. 2-3 sene içerisinde 3 milyon Venüs 3 satışı beklediğini belirten Turan Erdoğan, bu hedefini ironik bir şekilde "yerliye destek şart" sözüyle belirtti. Turan Erdoğan, açıklamalarında kriptolu telefon üreteceklerini de belirtti ve bu konu hakkında birkaç bilgi verdi.Turan Erdoğan kriptolu telefonların üretimi hakkında; "Kriptolu telefonlar üreteceğiz. Bu cihazların üretimi oldukça zor ve yapımı için sadece kaynak gerekmiyor. Kriptolu cihazların üretimi için birkaç yerden izinler almamız, bazı şirketlerle işbirliği yapmamız gerekli. Bu durumlar gerçekleşince kriptolu telefonların üretimini gerçekleştireceğiz." şeklinde konuştu.

Ülkemizde üretilecek olan kriptolu telefonların herkese satışının yapılmayacağını, özel devlet çalışanlarının ve kurumlarının ancak bu telefonları kullanacağını hatırlatmakta fayda var. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0