Dünyanın En İnce Telefonu: Vivo X5 Max

1
0
0
0
0
​Bazı firmalar, ürünlerinin “dünyanın en ince akıllı telefonu” unvanını almasıyla bir nevi viral reklam stratejisini kullanıyor. Oppo’yu bu kategoriye sokabilir miyiz, o konuda net olarak bir şey söyleyemeyeceğim. Fakat Vivo’nun çıkardığı yeni akıllı telefonu Vivo X5 Max, sanki bu kategoriye giriyor gibi.
Bazı firmalar, ürünlerinin “dünyanın en ince akıllı telefonu” unvanını almasıyla bir nevi viral reklam stratejisini kullanıyor. Oppo’yu bu kategoriye sokabilir miyiz, o konuda net olarak bir şey söyleyemeyeceğim. Fakat Vivo’nun çıkardığı yeni akıllı telefonu Vivo X5 Max, sanki bu kategoriye giriyor gibi.
 
Oppo’nun dünyanın en ince akıllı telefonu olarak lanse ettiği Oppo R5, 4,8 mm kalınlığındaydı. Fakat bu telefonun negatif olarak tanımlayabileceğimiz bir özelliği vardı; kulaklık girişi yoktu. Bunu da Bluetooth 4.0 uyumlu kulaklıklarla idare ediyordu. Fakat ses kalitesinin belirgin bir oranda düşmesi, kullanıcılar tarafından yoğun bir şekilde eleştirilmişti.
 
Vivo X5 Max ise 4,75 mm kalınlığındaki telefonuyla, akıllı telefon piyasasının en incesi unvanını aldı. Fakat Oppo’dan kendisini ayıran en önemli özelliği ise, bu kadar ince olmasına rağmen kulaklık girişinin olması. 3,5 mm’lik ses girişine sahip olan cihazın, kullanıcıları Bluetooth kulaklıkları kullanmaya zorlamamış olmasını artı bir değer olarak görebiliriz.


 

 Sistem özellikleri

 4.75 mm inceliği ve tasarımıyla dikkatleri çeken Vivo X5 Max’ın sistem özellikleri de iyi. 5.5 inç Super AMOLED ekran, 1.7 GHz’lik 4 çekirdekli Cortex-A53’le birlikte 1.0 GHz’lik 4 çekirdekli Cortex-A53 çipseti bünyesinde barındırıyor. 2 GB RAM’i, 16 GB dahili hafızası bulunan cihaz, kamerasında Sony’nin IMX214 sensörünü kullanıyor. 13 megapiksel arka, 5 megapiksel ön kamerası bulunan cihaz, 22 Aralık’tan itibaren 485 dolar etiket fiyatıyla satışa sunulacak. Cihaz muhtemelen ülkemizde satılmayacak.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0