Vodafone Blade 5 İncelemesi

0
0
0
0
0
Vodafone Blade 5 İncelemesi
Bütün telefon operatörleri sırası ile kendi telefonlarını piyasaya sürerken bunlardan en sonuncusu da Vodafone Blade 5 oldu.
Bütün telefon operatörleri sırası ile kendi telefonlarını piyasaya sürerken bunlardan en sonuncusu da Vodafone Blade 5 oldu.

Reklamlarında Türkiye’de üretildiğini belirttikleri Blade 5 için yapılan bu söylem de tam anlamı ile doğru değil. Çünkü telefonun üretimini ZTE yapıyor ve sadece Türkiye’de monte ediliyor. Dolayısı ile "Türkiye'de üretiliyor" sloganı çok doğru gelmedi bize. Sadece monte edilme aşaması Türkiye'de yapılan bir telefonu "yerli telefon" olarak tanıtmak çok da doğru değil.

Telefona gelecek olursak ZTE’nin Blade 5 modeli, giriş seviyesinde bir telefon. 800x480 çözünürlüğe ve 4 inç ekrana sahip ve Adreno 203 grafik işleme birimi var.

 RAM'i iyi Depolama Alanı Kötü

1 GB Ram ile gelen Blade 5 4 GB depolama alanına sahip. Fakat telefonun 2.5 GB'ı dolu olarak elimize ulaşıyor. Zira içerisinde Vodafone’un yüklemiş olduğu bir çok uygulama mevcut. Fakat telefonda 32 GB’a kadar micro SD hafıza kartı desteği var.

 4 Çekirdekli İşlemciye Sahip

Vodafone Blade 5’te 1.2 GHz Qualcom Snapdragon 200 olarak bilinen 4 çekirdekli bir işlemci var. Bu da giriş seviyesindeki bir telefon için lüks sayılabilir.

 Pil Ömrü Standart

1800 mAH pili bulunan Blade 5’te yüksek çözünürlüklü bir oyun yaklaşık 3-4 saat aralıksız oynanabiliyor. Yani pil konusunda bir eksiği yok.

 Beğenmediğimiz Tarafları

Neredeyse içeriye gömülmüş power tuşuna telefon elimizdeyken başparmağımızla basmak neredeyse imkansız. Gerekli gereksiz bir sürü uygulama ile telefon oldukça kalabalık gelmiş bu da biraz ram kullanımını kısıtlıyor. Video oynatırken 720p de zorlanıyor 1080p zaten imkansız. Video çekimi en azından 720p olabilirdi malesef ki bu 480p.

Bu belirgin özellikleri dışında ise ön yüzünde 0.3 megapiksel ve arka tarafında 5 megapiksel kameraya sahip Blade 5, Android 4.1.2 Jelly Bean ile karşımıza çıkıyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0