• Anasayfa
  • Mobil
  • Vodafone Smart 6 Özellikleri, Fiyatı ve Kullanıcı Yorumları

Vodafone'dan Yeni Telefon Geldi: Smart 6

14
5
4
2
2
Vodafone yepyeni telefonu Smart 6 modelini tanıttı. Uygun fiyatlı orta seviye telefonu olacak olan Smart 6'nın tüm detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.
Son dönemlerde artan operatör telefonlarına bu sefer de Vodafone tarafından bir yenisi daha eklendi. Smart 6 adını verdiği yeni cihazı büyük ekranlı fakat orta seviye özellikleri ile iyi bir fiyat/performans telefonu olacağa benziyor.

Smart 6'nın teknik özelliklerine geçmeden önce ilk olarak tasarımından bahsedelim. Oldukça şık ve yekpare bir tasarıma sahip olan Vodafone Smart 6 son dönemlerde sıkça rastladığımız ince ve zarif tasarım anlayışını bu cihazda da yenilemiş.Teknik özelliklerine gelecek olursak 5.5 inç Full HD ekran kullanan cihazda, Qualcomm'un 8 çekirdekli ve 1.8GHz hızında çalışan Snapdragon 615 işlemcisi bulunuyor. Bu da kendisini orta seviye yapan en önemli etmen. (Fakat 615'in şu an için oldukça iyi performans çıkardığını söylemeden edemeyeceğim)

Ayrıca 2GB RAM ile desteklenen bu işlemci performans noktasında fiyatına göre iyi işler çıkaracaktır. 16GB depolama kapasitesi yetersiz gibi görünebilir, fakat 128GB'a kadar desteklenen Micro SD kartı sayesinde bu sorunu ortadan kaldırabilecek olan cihazda 3.000mAh pil bulunmakta ve günü rahatlıkla kurtarabilecek gibi bir his uyandırmakta.Quick Charge teknolojisi ile hızlıca dolabilecek olan bu pil kapasitesi bu cihazı almayı düşünecek kullanıcılar için yeterli bir miktar olacaktır. 13MP arka ve 5MP ön kamerası ile günümüzün şartlarına "hay hay" diyen Smart 6, oldukça memnun edici çekimler sunabilir. 151gr ağırlığı, 8.35mm de inceliği bulunan cihaz ilk bakışta hoşuma gittiğini belirtmek istiyorum. Son olarak da Android 5.0.2 Lollipop ile gelerek güncelliğini koruyacağını da belirtmekte fayda var.Özellikle Vodafone kullanıcılarına birçok avantajlı şekilde satılacağını düşündüğüm Vodafone Smart 6'nın 699 TL ön sipariş fiyatıyla satışa çıkıyor. (Normal satışte 899TL olacak) Ayrıca 1 yıllık Digiturk Play Süper Lig paketi ve Spotify Premium gibi çeşitli avantajlar ile de satışını arttırmayı amaçlamışlar. Ayrıca NFC desteği ile ödeme yapabileceğiniz telefonda 4G desteği de mevcut. (Zaten adamlar yazmış arkasına, ayrıca o kadar 4G yatırımı yaptınız bir zahmet olsun tabii)
14
5
4
2
2
Emoji İle Tepki Ver
14
5
4
2
2