• Anasayfa
  • Mobil
  • WhatsApp’a Gelen Son 8 Özellikten Haberiniz Var mı?

WhatsApp’a Gelen Son 8 Özellikten Haberiniz Var mı?

1
0
0
0
0
Son günlerde gelen güncellemeler ile WhatsApp’ın kazandığı 8 yeni özelliği bir araya getirdik.
WhatsApp, dünya genelinde popüler olan uygulamalar arasında en çok güncellenen ve yeniliklere kavuşan uygulamalardan bir tanesi. Türkiye’de de geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan uygulamaya gelen son güncelleme ile birçok yenilik kazandırıldı. Elbette bu yeniliklerden faydalanabilmeniz için cihazınızda WhatsApp’ın son sürümü olan 2.12.51’in kurulu olması gerekiyor. Şimdi bu 7 özelliğe bir bakalım:
 

 Videoları yaklaştırın ve düzenleyin

Son güncelleme ile gönderilen videoları yakınlaştırabileceksiniz. Ayrıca tıpkı YouTube’da olduğu gibi videoları yüzen bir şekilde açabileceksiniz.
 

 PDF dosyası gönderme

Şu an için yalnızca PDF uzantılı dosyalar gönderilebiliyor olsa da bu uzantının geniş bir kullanım alanına sahip olması, kullanıcıların bu yenilikten fazlaca yararlanacağı anlamına geliyor. (özellikle e-kitap okuyucuları)


 

 Bulut üzerinden fotoğraf paylaşımı

Fotoğraf paylaşımı artık yalnızca telefondaki galeri üzerinden olmayacak. Kullandığınız bulut servisinde yer alan fotoğraflar da WhatsApp’ta paylaşılabilir olacak.
 

 Gönderilen bağlantı, belge ve medya içeriklerinin ayrımı

WhatsApp’taki bir sohbet penceresinde paylaşılan fotoğraflar, bağlantılar ve belgeler, artık otomatik olarak vurgulanıyor ve karşınıza bir önizleme görüntüsü geliyor. Daha hızlı ulaşım sağlamak için sağ üst kısımda bulunan ‘Medya’yı seçmelisiniz.
 

 Silinen sohbetlerde yıldızlı mesajlar artık silinmeyecek

WhatsApp’ta yaptığınız bir sohbet penceresinde yıldızla işaretlediğiniz mesajlar, o pencerenin silinmesiyle yok oluyordu. Artık işaretlediğiniz yıldızlı mesajın yer aldığı sohbet penceresini silseniz dahi işaretlenen mesajlar kalmaya devam edecek.
 

 Gelen medya içeriklerinin indirme ayarlarını kontrol edin

Sohbet esnasında gelen bir dosyayı veri bağlantısı üzerinden indirmek istemiyorsanız (yani bunun için yalnızca Wi-Fi bağlantısını kullanmak istiyorsanız), Seçenekler > Ayarlar > Veri Kullanımı takip ederek burada medyaların nasıl indirilmesini istiyorsanız ona göre ayarlama yapabilirsiniz. Örneğin operatör tabanlı internetiniz üzerinden yalnızca resim alımını işaretleyebilirsiniz.


 

 WhatsApp’ın test sürümüyle gelen yenilikleri ilk olarak siz deneyimleyin

Bildiğiniz üzere WhatsApp’ın yeniliklerine, Play Store ya da iTunes üzerinden güncelleme yaparak ulaşabiliyorsunuz.  Ancak bu özellkileri herkesten önce kullanabilmek için Whatsapp'ın Android platformuna sunduğu BETA test programına katılabilirsiniz. WhatsApp BETA sürümü hakkında daha fazla bilgi ve programa katılmak için buradaki bağlantıyı takip edebilirsiniz.
 

 Kalın ve italik yazı yazma

WhatsApp'a gelecek olan en popüler yeniliklerinden bir tanesi de italik ve kalın yazma seçenekleri. Bu özellikle ilgili detaylı bilgilere 1, 2 kaynaklarından ulaşabilirsiniz. (bunu kullanabilmeniz için test sürümü kullanıcısı olmanız gerekiyor)
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0