WhatsApp'a Yeni Bildirim Özelliği Geldi!

0
0
0
0
0
Geçtiğimiz günlerde Windows ve Mac için masaüstü istemcisini tanıtan WhatsApp uygulamasına yeni bir bildirim eklendi. Bu özellik sayesinde, mesajlaşma uygulamasının hangi platform üzerinden aktif olduğu anlaşılabiliyor.
Akıllı telefonların olmazsa olmaz uygulaması WhatsApp birçok yenilik ile güncelleniyor. Geçtiğimiz günlerde WhatsApp mobil uygulamasına ek olarak Windows ve Mac için WhatsApp istemcisi yayınlanmıştı. Buradaki haberimizde sizlere aktardığımız gelişmeden bir süre sonra, Whatsapp masaüstü istemcilerinin karışıklığa neden olmaması için “yeni bildirim” özelliği mobil uygulamaya eklendi.

 Yeni Bildirim Özelliği Ne Sağlıyor?

Whatsapp bildirim özelliği, masaüstü ve mobil uygulamayı bir arada çalıştıran kullanıcıların işini kolaylaştıracak. Öncelikle, WhatsApp masaüstü istemcisinin çalışabilmesi için telefonunuzun internete bağlı olması gerekiyor.  Sohbet servisi sunucu bazlı çalıştığı için bu sırada yaptığınız mesajlaşmalar kaydediliyor ve siz gerek mobil cihazınızda gerekse masaüstü istemcinizde tüm içerikleri görebiliyorsunuz.

 Yeni WhatsApp Bildirimi Nasıl Çalışıyor?

Eklenen yeni bildirim ise WhatsApp’ın masaüstü istemcisinin açık olması sırasında mobil uygulamada ortaya çıkıyor ve kullanıcıyı uyarıyor. Yeni bir mesaj geldiğinde, eğer web istemcisi açıksa kullanıcıya “web istemcisi hala aktif” mesajı gidiyor. Eğer kullanıcı mobil cihazdan devam etmek isterse bu yeni bildirime dokunması yeterli. Bu durumda, anlık mesajlaşmayı tekrar mobil cihazın üzerine alıyor. Böylece, mesajlaşma sırasında birincil cihazın hangisi olduğu da belirlenmiş oluyor. Eğer istenirse masaüstü istemciden konuşmayı sürdürmek de mümkün. Olası karışıklıkların önüne geçmek için yapılmış bu yenilik kullanıcıların işini de kolaylaştıracak gibi görünüyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0